Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik most ez a...

Hogyan működik most ez a hitelmoratórium?

Figyelt kérdés

Ha nekem van “A” hitelem az egyik banknál, amire tegyük fel havonta vontak 7 ezer kamatot. Most, hogy bejott ez a valami, már nem vonják tovább. Ez eddig oke.



Tegyük fel, hogy én szeptemberben visszafizetem az A hitelemet tehát már nem lesz hitelem ezáltal kamat sem.

A kérdésem, hogy ami szeptemberig most nem volt levonva kamat, mondjuk 4*7 ezer, de én még ev vége előtt visszafizettem a hitelem, akkor az a 28 ezer amit nem vontak le 4 hónap alatt akkor azt már nem is fogjak?



Hogy működik ez az egész? Sajnos nem értek egyáltalán ezekhez a banki dolgokhoz.


2020. ápr. 26. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Zárjuk rövidre ezt az eszmefuttatást: se A-hitelre, se hitelkártyára nem érvényes a moratórium..
2020. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kamatot felszámolják, csak nem tőkésítik és nem kötelező most törleszteni, viszont ha most nem törlesztesz, akkor a moratórium után kell majd a lejáratot meghosszabbítva.
2020. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem vonják tovább a kamatot?
2020. ápr. 26. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:

#3


Mert így hozták meg a jogszabályt.


Azt nem tudom, hogy a bankok belemennek-e a törlesztési ütemterv általad vázolt módosításába, viszont azt lehet(legalábbis pl az OTP-s tájékoztatás szerint), hogy "egyszer törlesztesz, majd nem, majd megint törlesztesz ...."

2020. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Még így sem nagyon értem.

Szeptemberre már nem lesz hitelem, mert visszavonodik a fizetésemből. Azt a 28 ezret majd jövő évtől kezdik el vonni?

2020. ápr. 26. 14:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5


Ha "vonódik a fizetésedből" akkor nem vetted igénybe a moratóriumot, azaz számodra olyan, mintha nem is lenne.

2020. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Megpróbálom leírni. “A” hitelről van szó. Ami ugye mínuszba is tud menni ha már nincs pénz a számlámon.

Tehát pl van 50.000 mínuszom. Jó a fizu. -50.0000+ a fizetésem. Tehát így már plusz xy összeg lesz a szamlamon.

Amíg mínusz 50 volt a szamlamon addig vontak kamatot. Most is mínusz van a szamlamon de most nem vonnak kamatot. Tehát igénybe vettem.

Ezt a mínuszt szeptemberre kiegyenlítem.

2020. ápr. 26. 15:05
 8/10 A kérdező kommentje:
*jön a fizu
2020. ápr. 26. 15:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Érvényes a moratórium, azonban ez csak annyit jelent, hogy nem havonta terhelik a jelenlegi keretedre a költségeket, hanem külön számlán gyűjtik, amit 12 havi részletben kell majd megfizetned a moratórium lejárta után
2020. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!