Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 5 m Ft önerővel és közalk...

5 m Ft önerővel és közalk fizuval (140 ezer a diplomas, garantalt berminimum) van esély valahol olyan helyen lakást venni (hitellel persze) egyedulallokent, ahol majd ki is tudom adni?

Figyelt kérdés

En albiban lakom, koltozkodom oda, ahol épp munkát találok....


Tudom, hogy elvileg max a fizu fele lehet hiteltörlesztő. A lakások viszont elképesztő drágák. Elég esélytelennek tűnik, :(


Sokkal jobb lenne egy saját lakásban lakni, nyilván, de a munkatalálás nekem mindig nagy nehézség. Mozgasserült vagyok, és sok előitélettel talalkozom. Rengeteggel.... szóval ezért muszáj olyan szemlélettel élnem, amit fentebb írtam (oda költözöm, ahol kapok munkát).


2020. szept. 6. 13:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10: "Albérlet = akárhol, bárhol MINIMUM 60-100+rezsi"

Dehogyis.

Salgótarjánban pl. 20-40 közt vannak, ahol a 40 már nem is egy fős lakás, hanem 2-4 fős.

2020. szept. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

10:

"Már 5 ezerrel túllépte a havi jövedelmét és még nem evett egy kiflit sem! Ezen nem segít, hogy nem kell fizetnie 15% asót."


Nettó bevétel bérbeadásból mondjuk 75 000, adómentes, ha ugyanennyit kifizet albérletre, és akkor ingyen van a lakhatása, nem mínusz 75 000.

És 140 - 45 hitel, marad 105 megélhetésre.

2020. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

9:

Ahogy a 12-es is írta, nem számoltad bele, hogy a bérletidíj az neki bevétel lesz. Persze tudom, hogy nem a legjobb az albérletezés, de ha nem talál máshol munkahelyet? Meg a kérdésből sem egyértelmű, hogy melyik opciót akarja választani, hiszen egyszer azt írja, kiadható legyen a lakás, máskor meg hogy odaköltözne. Ha csak a kiadhatóság a lényeg, akkor jóval nagyobb berítési lehetősége lesz, igen, pl Pécs, de akadnak még más települések is. Viszont ha az ő specilis helyzetét is bele kell kalkulálni, lehet, hogy sem Pécs, sem másik város nem jöhet szóba, csak az, ahol éppen dolgozik

2020. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták a bankba, mivel nettó 400000 felett van a fizetésem, és min 10 éves lakáshitelt veszek fel akkor akár 60%-ig is terhelhető. Viszont egyedülállónak ezt az arányt nem szokták megadni, és emiatt kb 50%-al számolhatok (max 130000/hó-t fizetnék, nekem ez fér bele).


Én a te helyedben nem vennék lakást, túlságosan alacsony a jövedelmed.

2020. szept. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
40% lehet
2022. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!