Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha mindenkit 3 gyerek vállalás...

Ha mindenkit 3 gyerek vállalására biztatnak, miért nem általánosabbak a 4 hálószobás lakások? Ti 3 gyereket hány szobás lakásban neveltek?

Figyelt kérdés

A CSOK óta már elég sok társasházat felhúztak, de mégis úgy kell vadászni azokat a lakásokat, amik nappali+4 hálószobásak. Mások 3 gyereket hány szobás lakásban nevelnek? Nem probléma, ha osztozniuk kell egy-egy szobán? És mikor már kamaszok? Netalán fiatal felnőttek, akik még egyetemre járnak otthonról? Kisiskolásként még nem gáz, ha egy szobában vannak mind a hárman is akár, de idővel mindannyiuknak igénye lesz a személyes privát térre, hát még ha esetleg nem is költöznek el érettségit követően egyből...

Most lassan időszerű lesz az új lakás vásárlása nálunk, és ezt már úgy szeretnénk, hogy a végleges otthonunk legyen, de 100 millió alatt én még nem nagyon láttam olyan lakást, ami kényelmes lenne egy háromgyerekes családnak (Budapest belsőbb kerületek), és a 100 milliósak is olyanok, hogy nem érzem 100 milliósnak az ingatlant, ennyi pénzért azért nem csak a négyzetmétereket várnám el, őszintén szólva. És egyszerűen nem értem, hogy ez mégis hogy van egyensúlyban az állami kommunikációval, amikor a háromgyerekes CSOK-ot lehívhatod egy olyan lakásra, ami egyszerűen nem elég nagy a három gyereknek. Néztem a még építés alatt álló társasházakat is, max 1-2 olyan lakás van egy 50-lakásos házban, ami elég nagy egy ekkora családnak, de az meg már kb a luxus penthouse lakásokként megy. Én nem luxust keresek meg semmi vagánykodást, csak külön szobát minden gyerekemnek, ez hogyhogy nem általánosabb igény? És most csak a lakásokat nézem, de amúgy megnéztem a családi házakat is, és hát azok között is úgy kell keresni a ritka kivételeket. Komolyan én várok el túl sokat ezzel?


Más háromgyerekesek miben laknak?


2020. szept. 22. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Budapest belvárosában nyilván kemény ára van az 5 szobás lakásoknak, te meg a leírtak alapján nem vagy vastagon eleresztve, tehát teljesen felesleges kívülről nyalogatnod a mézesüveget!

Én is pont 5 szobásat keresek, a belvárosi(!) 3 szobás lakásom árán és bár nincs 3 gyerekünk, de ez az igényünk bizonyos élethelyzet miatt, ami nem tartozik ide.

Rengeteg lakás és ház van Budapesten 30-tól 60 millióig 5 szobás, tehát nem tudom miről beszélsz. Ráadásul a m2 áraik alacsonyabbak is, mint a kisebb lakásoké, mert leginkább azokra van kereslet.

Házak:

[link]

Lakások:

[link]

Ráadásul csak azokat a kerületeket jelöltem be, ahova magam is költöznék.

2020. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Esetleg átalakítják a házukat nem? Bátyàméknak 3 hyerek van egy szobában voltak emelets ágyban kettő. Plusz egy ágy. Aztán beépítették a teraszt lett plusz egy szoba. A másikat amiben mindhárom volt meg ketté osztottàk mert egy nagy szoba volt. Így mindnek van saját. Es még azt se lehet mondani hogy valami óriási nagy költségei lettek volna ennek
2020. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

A gyerekek közös szobában laknak (emeletes ágy), vagy a szülők abban a szobában alszanak/laknak, ami eredetileg a nappalinak lett szánva.

Most őszintén, szerintem azokat a házakat előbb építették, minthogy a CSOK miatt beindult volna a nagy kereslet a négy hálószobás házakra.

2020. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Sehol nem az átlagbért kereső réteg él a főváros belvárosában, nem tudom, itt miért ennyire alap mindenkinek, hogy neki ahhoz van joga.
2020. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg egy 4 szobás, 2 fürdőszobás, nagy telkes családi házban. 30 perce Bp-től.

Épp most akarjuk eladni.

A vicc az, hogy sok pesti is megnézte az ingatlant, és itt verik a hisztit, hogy 30 millió sok érte. Most újítottuk fel, nem egy lepukkant vályogház.

100 millió? És mégis ki tudja azt megvenni? Még hitelre se.

2020. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Háromgyerekes családbol származom (2 fiú 1 lány) és egy 72 négyzetméteres panelban nőttünk fel. A nővérem lakott a kis szobában, én és az öcsém a nagyszobában, a szüleim az erkélyes nagyszobában.

Nem érzem magam kevesebbnek, hogy nem volt külön szobám. Sokan úgy oldják meg, hogy nincs minden gyereknek saját szobája.

Gyanítom azért nem építenek sok 4 szoba + nappali lakásokat, mert nincs rá annyi kereslet. Persze ha van elég pénzed akkor két szomszédos lakás egybenyitásával elérheted a 4 szobát.

2020. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

"100 millió alatt én még nem nagyon láttam olyan lakást, ami kényelmes lenne egy háromgyerekes családnak (Budapest belsőbb kerületek)"


Próbáld a kijjebb levő kerületekben és vidéken!

30 millió alatt is lesz bőven.

2020. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

" ez hogyhogy nem általánosabb igény?"

A lakások nem állami megrendelésre készülnek, hanem piaci alapon. Azt építik, amit el tudnak adni. Nyilván ha nagy kereslet lenne a Magdolna-negyedben (ott épül most 8-10 újépítésű ház) 120 millióért 6-szobás lakásokra, akkor azt terveznének. De a hatástanulmányuk bizonyára azt állapította meg, hogy nem oda költöznek az újgazdagok, ezért inkább ingázólakásokat, garzonokat építenek oda.

(Ami nem teljesen igaz, ott is vannak 70-101 nm-es lakások 100 M alatt.)

2020. szept. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Még azt tudom elmondani neked, hogy egy ingatlankeresésre több évet kell szánni. Ami a napokban a piacon van, csak azt akarják eladni, míg rengeteg neked megfelelőt LAKNAK. Tehát lehet, hetek vagy évek múlva lesz csak eladó. Nyilván amikor meghirdetik, akkor tudod megvenni csak. Tehát hogy szerdán mi van fenn, az egy dolog, az messze nem látkép a létező ingatlanokról.

Szerintem ez magától értetődő, de hátha neked nem.

2020. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

....tehát:

"Más háromgyerekesek miben laknak?"

Csupa olyan lakásban, ami most nem eladó!

Hiszen lakják!

2020. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!