Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek gyerek nélkül...

Szerintetek gyerek nélkül érdemes saját ingatlanra gyűjteni?

Figyelt kérdés

A férjemmel nem szeretnénk gyereket.


Mindkettőnknek jó munkahelye van, így maximálisan élvezzük az életet, és emellett még saját házra is tudunk gyűjteni.


Kérdés az, hogy ha senki sem fogja örökölni, érdemes egyáltalán megvenni?

Vagy olyankor mi a helyzet? (Egyéb rokon nincs.) Viszont a lakásbérlés sem túl jó.


Mit tanácsoltok?


2019. aug. 6. 15:44
1 2
 1/14 Derwer válasza:
84%

Ez szerintem egyáltalán nem függ össze a gyerekkel.

El is lehet ajándékozni az életetek végén, de úgy gondolom ez azért kicsit korai.


Az ingatlan vásárlás általába véve egy jó befektetés a jövőbe. Ugyanakkor röghöz kötés is. Ha holnap Norvégiában lesz jó meló nektek, akkor nehezebben váltotok. (igen, ki lehet adni, stb, csak messziről kockázatosabb az egész projekt)

2019. aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Ez tőletek függ. Én olyan típus vagyok, aki a biztonságot szereti, és ha megtaláltam a tökéletes otthont, ami az enyém, akkor nem szívesen költözöm. Számomra a saját lakás/ház nemcsak egy ingatlan, hanem a saját otthonom, amit olyanná teszek, amilyennek szeretném.


Másoknak ez nem annyira fontos, inkább korlátozásnak élik meg, hogy nem költözhetnek egyszerűen bármikor. A saját ingatlannak is vannak hátrányai: te felelsz mindenért, sokkal több pénzt kockáztatsz és nem könnyű olyat találni, ami akár 10-20 év múlva is megfelelő lesz.


Félre tenni és befektetni viszont nemcsak akkor jó ötlet, ha gyereket terveztek. Egyelőre gyűjtsetek, és ha összejött elegendő pénz, még mindig dönthettek úgy, hogy nem magatoknak vesztek házat, hanem befektetési céllal, vagy akár egészen másba fektetitek.

2019. aug. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Szerintem nincs köze a kettőnek egymáshoz. Életed során két családi ház árát kifizeted albérlet gyanánt. Annak mi értelme? Aztán lehetsz magatehetelen életed vége táján. Ha nincs gyerek a ház fejében gondozhat is valaki. Sok ilyen van. A saját ingatlan egy biztos pont.
2019. aug. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor nincs törvényes örökösötök, ha nem ismeritek a származásotokat. Különben mindig van.

Nem tudom, hány évesek vagytok, de nyugdíj az nemsokára nem lesz már, tehát arra is gondolni kell, hogy a saját vagyonotokból tudjátok majd biztosítani a megélhetéseteket.

2019. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4 Valóban? Előveszik a legközelebbi élő rokont, bármilyen távoli, és ő örököl?


Én 32 vagyok, férjem 34.

2019. aug. 6. 22:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen a saját ingatlanra szavazok egész egyszerűen azért, mert úgy nem kell azon aggódni, hogy mikor szólnak, hogy 30 napod van költözni. Az élete során hányszor pakolja össze az ember a holmiját és vándorol tovább... Nem feltétlenül az ő hibájából. Szerintem ez kellemetlen és nekem a második költözés már nagyon nem esett jól. Egyszerűen "hontalanság" érzése telepedett rám.

Ha nincs örökös, vagy "nem akarjátok, hogy legyen", akkor az életetek vége felé még mindig eladhatjátok és felélhetitek az értékét.

2019. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Hátunk közepére se kívánunk gyereket a párommal, mégis tökéletesen evidens volt számunkra, hogy amint lehetséges, saját ingatlanba költözünk.

Szerintem ennek semmi köze a gyerekhez...

2019. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Kb ugyanazt írtam, amit mindenki más, én miért lettem lepontozva? :D :D Van ebben bármi logika?
2019. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mert odaírtad hogy a hátad közepére se kell gyerek. Elég lett volna azt írni hogy nem szeretnétek gyereket vállalni. Ebben a mefogalmazásban az írásod nem túl szimpatikus az emberek többsége számára ezek szerint.
2019. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

#9

De ha ez az igazság? :D Nem kell, nagyon nem kell, nem szeretem őket. Ha ezt írom, az miben más? :D

2019. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!