Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha veszek egy házat, akkor az...

Ha veszek egy házat, akkor az a ház állandó lakcimem lesz vagy belehet jelenteni tartózkodási címnek is egy saját tulajdonú házat?

Figyelt kérdés
2020. szept. 27. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van másutt állandó bejelentett lakcímed, a saját tulajdonú ingatlanoddal azt csinálsz amit akarsz!

Azért azt elmondanám neked, hogy érdemes figyelni az ingatlan adózását mindkét helyen, mert van ahol amit te vagy egyenesági leszármattod nem lakik életvitelszerűen, keményen megadóztatják.

Tehát azt válaszd állandó címnek, ahol van adó és nagyobb értékű, így az adó is sok lenne.

Tapasztalatból írom ezt!

2020. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak egyenesági leszármazott számít, vagy feleség is megteszi?
2020. szept. 27. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Erre nem tudok válaszolni.

Nekem a gyerekem van állandóra bejelentve a másik lakásomba és azt elfogadták.

Kérdés, hogy a másik lakás, ahova állandóra vagy bejelentve, az is a te tulajdonod?

De lehet, hogy feleslegesen rugózunk rajta, kérdezd meg mindkét helyen az önkormányzatokat, lehet, hogy nincs is ingatlanadó.

(Budapesten biztosan van, azt tudom.)

2020. szept. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ahova most állandóra vagyok bejelentve az a szüleim tulajdona. Amit vennénk az pedig tartózkodási helyként szeretném tovább szerepeltetni. A feleségemnek a vásárolt ingatlanunk lenne az állandó lakcíme és neki nem lenne tartózkodási.
2020. szept. 27. 20:07
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Ha a szüleid tulajdona, akkor nem érdekes!

Csak akkor van szívás, ha kettő vagy több saját ingatlanod van és az egyiket nem lakod.

2020. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!