Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennél lakást lift nélküli...

Vennél lakást lift nélküli társasházban?

Figyelt kérdés
Szöveges véleményeket is örömmel veszek, hogy milyen érvek, ellenérvek vannak.

2020. szept. 28. 14:28
A kérdező szavazást indított:
Soha, semmi pénzért!
Legfeljebb az első emeletig.
Legfeljebb a második emeletig.
Magasabb szinten is megvenném, ha jó áron van.
Kizárólag ilyen házban vennék lakást, kell a testmozgás!
88 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Soha. Mert ha vennék bútorokat/ágyat azt valakinek fel is kell cipelnie. Nem egyszerűbb? Beteszem a liftbe, fel a (legyen most) 10. Emeletre, ott be a lakásba és kész.
2020. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem, vacak a térdem.
2020. szept. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Első, tízemeletes társasház sosem lesz lift nélküli. Maximum három (ha magasföldszintes, akkor négy), afelett kötelező a lift.


Ez nem olyan sok, hogy ne lehessen bevállalni, mi is ilyenben lakunk (igaz csak albérlet), legfelső emeleten, a szomszédok egy kivétellel idősek a szinten, nekik se okoz gondot.


Egyébiránt én lusta tehén vagyok, szóval ha ez lenne szempont saját lakásnál, akkor második-harmadik emelet lenne az ideális, a jelen helyzetünkből kiindulva. Bevásárlásnál nagy szatyrokkal kb addigra fáradok ki.

2020. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
9 évig laktunk egy régi bérház 3. emeletén. Ráadasul a földszint is magasföldszint volt és a belmagasság nagy. Imádtam azt a lakást, csak sajnos kinőttük. Sokkal világosabb, mint a lentebbi lakások, a por sem jön fel úgy a nyitott ablakon. Eladni is gyorsan sikerült, sok embert nem zavar a lépcsőzés
2020. szept. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Fiatalon nem gond, amíg nincs gyerek. Ha már van és nincs lenn saját tároló, akkor minden cuccot, babakocsit, a gyereket (amíg nem tud biztonságosan lépcsőzni) cipelni kell, akár naponta többször is.

Sokkal nehezebb eladni, mert csak bizonyos réteg veszi.

Egy rémálom a bútorok, vagy bármilyen nagyon tárgy felcipelése.

2020. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

Én is azt akartam írni, amit az #5. írt.

Idős korban cseppet sem jó. Nekik már a bejárati ajtó két lépcsője is sok, nemhogy az 1. emeletre felmenni lépcsőkön.

Fiatalként lehet.

Helyesen írta a #3. válaszoló, hogy mikor kell a lift.

2020. szept. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
Engem nem zavarna. Alacsonyabb számú lakóközösségű házban alapból szívesebben laknék, egy 2-3 emeletes épületben pedig nem igazán szokott lift lenni. Viszont cserében kevés a szomszéd.
2020. szept. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

3-as, jót nevettem :) én is lusta tehén vagyok, bár ránézésre nem annak tűnök, de nem sokat mozgok. Nem ez motivált, de én bizony vettem a 4. (utolsó) emeleten lakást. Ami motivált:

1. nagyon jó környéken volt, nem akartam várni, hátha majd pont lesz a földszinten is ugyanott

2. az ára is tetszett és még egész kellemesen le is tudtam alkudni

3. az egész házban konvektoros lakások vannak, legolcsóbb a legfelsőt megcsináltatni cirkóra, a kéménybélelés miatt (minél feljebb vagy, annál röviebben kell bélelni) - tudom egy cirkós felújításnál nem a kéménybélelés a legnagyobb összeg, de a különbözet meglehet 200ezer HUF is simán

4. nem lakik fölöttem senki - hála istennek, ugyanis csináltathatsz te bármilyen plafon szigetelést, álmennyezetet, ha a fölötted lévő lakásnak lófütty az aljzatszigetelése, esetleg van egy frankó nyikorgós parkettája, meg amúgy is "fapapucsban" közlekedik a lakásban, sosem lesz nyugalmad. Van akit nem zavar, engem igen, nekem ezért ez szempont volt (természetesen aljzatszigetelést csináltattam a lakásban, már csak azért is, hogy az alattam lakónak ne adjak okot a problémázásra).


Remélem még egy 15-20 évig tudok lépcsőt mászni (illetve remélem tovább is, mert akkor sem leszek még 55 sem), de egyébként nem is árt néha rávennem magam egy kis mozgásra. Nagybevásárlás necces lehet, de kisétkű vagyok, szűrt vizet iszom, nem ásványvizet, sört meg nem tálcányival szoktam venni :) Max. fordulok kettőt.

2020. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiatal vagy simán. Sokkal kulturaltabbak ezek a házak, mint a 10 emeletes betonszörnyek.
2020. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%
Sőt, csakis lift nélküliben laknék. Akar a fene 10 emeletesben lakni, legrosszabb esetben meg a negyedikre fel tudok gyalogolni. Azért bútort nem hetente vesz az ember, jó ha évente egyszer kell megtennie ezt az utat, ha nem ritkábban. Emellett a liftnek borsos ára van a közösköltségben is.
2020. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!