Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennél lakást lift nélküli...

Vennél lakást lift nélküli társasházban?

Figyelt kérdés
Szöveges véleményeket is örömmel veszek, hogy milyen érvek, ellenérvek vannak.

2020. szept. 28. 14:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
98%
Idősebb korosztálynak nem ajánlott. Hét lakásos társasházban lakom, a harmadikon kettő idősebb házaspár is van, akik egészségügyi okok miatt már nem tudnak lejönni a lépcsők miatt a földszintre. Még jó, hogy van erkélyük, de azért az nem ugyanaz.
2020. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs egészségügyi problémám, addig persze hogy laknék. Most a másodikon lakok, napi 1-2x megyek le és fel, abszolút nem fáradtság. Az meg hogy mi lesz 30-40 év múlva, amikor fáj a térdem, hadd legyen a jövő zenéje. Valószínűleg eladom és veszek egy földszinti lakást, a mi házunkban is java részt idősek vannak a földszinten, feljebb meg a fiatalok.
2020. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

Én egy 4 emeletes társasház 4. emeletén lakom. Direkt zárószinten lévő lakást kerestem. Nálam síri csend van. Imádom.


Nem mászik el a fél lépcsőház az ajtód, csak aki a szinten lakik.


Nincs feletted lakó, onnan hallani ugyanis a leginkább a zajokat.


Szebb a kilátás, és az utca zaja is kevésbé hallatszik fel.

2020. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
79%

"Idősebb korosztálynak nem ajánlott"


Nem csak "rokkantak" léteznek ám.

Vannak olyanok is, akik odafigyeltek életük során az egészségükre.

Én pl. -napi edzésnek- 68 évesen kettesével szedve a lépcsőket, simán felfutok a 3. emeletig és csak ott kezdem egyesével szedni.

A többi előnyét a 4. emeletnek meg már ecsetelték a többiek.


Azért az viccesebb, hogy hányan vannak akik sírnak ha pár lépcsőn fel kell menni, de otthon meg előveszik a drága pénzen vásárolt lépcsőzőgépet.

2020. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, jók a válaszok! Írta valaki, hogy a liftnek borsos ára van a közös költségben, ez nagyon igaz, és zömében olyan liftekről beszélünk, amibe beszállva elmormolsz egy könyörgést az általad szabadon választott Istenhez, hogy ne szakadjon le, egy, kettő, a nagybevásárláson kívül semmi nem fér be, tehát költözés, akár egy masszívabb matrac amit nem összetekerve szállítanak ki vagy bármi mást már vihetsz fel a 10. emeletre lépcsőn...


Utolsónak jó ez a lépcsőzőgépes hozzászólása, nagyon igaz :)


Két esetben nem vennék olyan fent lakást lift nélkül: ha babakocsiznom kell, esetleg 2-3 kisebb gyerekem van, illetve ha egészségügyi problémáim vannak.

2020. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Az egy dolog, hogy en gyalog rohanok fel-le, de a latogatoimtol nem varhatom el. Peldaul idosebbektol. Vagy ha kutyam lenne, gond. Babakocsi gond. Nekem a 22 kilos borondom cipelese is zavaro. Mert nem utazaskor akarok leizzadni.
2020. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%
Csak ha első emeleti a lakás. DE mivel csak felső emeleti jöhet szóba így mégsem :)
2020. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tök mindegy, mert csak földszinti lakásban tudok lakni a mozgáskorlátozottságom okán.

Fiatalon, megpakolt 2-3 szatyorral + babakocsival + benne a gyerek, nem jelentett gondot felmenni a 4-kre, megoldottam.

2020. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon jók az érvek! Az apám (60+) egy liftmentes épület negyedik, legfelső emeletén lakik, de egyelőre semmi problémája nincs a lépcsőzéssel, sőt mindig mondja, hogy kell ennyi testmozgás. Ő is hasonlóan szokott érvelni: csend van, nincs jövés-menés a szinten, nincs dörömbölő felső szomszéd (amikor kicsi voltam, miattam sokszor feljött az alsó szomszéd, mert sunyiban rugdostam a falat :D), szép a kilátás. Én tíz emeletesben lakom, de a lift olyan szűk, hogy egy kövérebb ember be se férne, tehát költözésnél ez nem előny.

Ami hátrány a lift nélküli házban, az tényleg az, hogy a nagyon időseket, betegeket és kisgyerekeseket akadályozhatja a sok lépcső, és pl. a földszintről azért könnyebben kiugrik az ember egy sétára, a negyedikről már inkább meggondolja. A futárok is mindig morcosak, hogy fel kell gyalogolniuk. :D

2020. okt. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Emeletek számától függ. 3 emeletes társasház 3. emeletén lakom, fiatal vagyok, így nem nagyon zavar. Ha lenne lift, akkor se használnám.
2020. nov. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!