Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Azért csökkennek az ingatlanár...

Azért csökkennek az ingatlanárak Budapesten mert túl sok a férfi, túl kevés a nő?

Figyelt kérdés

Régen még nagy turista város volt. Főleg fiatal legénybúcsús férfiak szerettek ide járni nyugatról. Speciális hobbimnak köszönhetően rengeteg külföldit ismerek szerte Európából, és közülük jó pár meg is fordult Budapesten is. Nem titok, hogy csajozni jöttek a kelet-európai nagyvárosokba, mert az ő fizetésük forintban, dínárban, leiben, zloty-ban, lien-ben sokat ér. És hát persze kérdeztem is tőlük, hogy tetszett Budapest és sikerült-e csajozni? És a legtöbben azt mondták, hogy Budapest mint város szó-szó, elmegy szódával, de csajozni az nem igazán ment, mert nem nagyon láttak túl sok nőt. A szórakozóhelyeken szinte csak férfiak voltak. Varsót meg Prágát dicsérték nagyon, hogy ott sok 10/10-es helyi nőci volt, de itt meg, szinte csak kanok.

Valóban én is azt látom, hogy egész Budapesten óriási a férfitöbblet. Kis túlzással már csak az informatikusok, építőiparosok és mérnökök és ezekhez kötődő egyetemisták városa maradtunk. Rengeteg nő költözött ki külföldre, akiknek nem volt megfelelő a város. Mert hát sok a csöves, koszosak az utak, elég büdös van és nincs túl sok munkalehetőség nőknek. Mindenhova csak magasan képzett IT-seket meg szakikat keresnek alacsony bérekért.


Emiatt csökkenhetett a tizedére a kereslet a Bp.-i lakásokra? Mert már külföldön is elterjedt hogy nem jó buli városnak se már? És mielőtt belinkelne valaki valami statisztikát, előre is szólok, hogy nem érdekel hogy a 80-as korosztályban milyen a papi/mami arány. A fiatalok határoznak meg mindent.



2020. szept. 29. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát te nagyon sötét és szűklátókörű vagy. Maradjunk ennyiben.
2020. szept. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanárakra nincs hatással sem a férfi-nő arány, sem a disznók száma, sem a katicabogár sűrűség. Az árat a kereslet-kínálat fogja meghatározni.
2020. szept. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd a felnőtt párkapcsolatok kategóriába ezta kérdést. Ott az okos "incelek" biztos vevők lesznek erre a baromságra, itt viszont többnyire olyan emberek vannak, akik a valóságban élnek.
2020. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi hülyeséget egy rakáson ritkán látni..
2020. szept. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem érdekel a papi/mami arány? Számtalan idős, középkorú ember lakja Budapestet. Mi két éve vettünk ott lakást,akkor költöztünk össze a barátnőmmel.A szomszédaink fiatalok, egyik lakásban szintén egy fiatal pár, a másikban két lány lakik albérlőként. Hozzáteszem: alsó szomszédunk egy idős házaspár,a fölöttünk lakó középkorú házaspár, de van egyedülálló idős is a házban. Minden korosztály lakja, a nemek aránya eddig vegyes, bár nem számoltam meg. Sok lakás bérbe is van adva.

Amit leírsz butaság, szó sincs arról,hogy a pasik lennének többségben.Főleg mivel folyamatosan változik a lakosságállomány ezt honnan is lehetne tudni?

2020. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy a szórakozóhelyeken nagyon rossz az ivar-arány. Ez főképp annak tudható be, hogy a nők már fiatalabb kortól kapcsolatban vannak, így kevesebbet járnak ilyen helyekre.

A pesti éjszakába meg épeszű lány nem is indul el hím kíséret nélkül. Pláne nem megy szobára egy külföldi idegennel.

Az a néhány rhibanc, amelyik erre hajt, már "elkel" este 8-ig:), mert kereslet az van bőven.

Ha napközben körbenézel az utcán, akkor viszont nőből látsz többet.

2020. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Troll kerdes es milyen sokan komolyan veszik :D
2020. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ilyen hülyeséget én se hallottam. Budapest az ország központja minden szempontból, ott van a legtöbb egyetem (és úgymond a legnagyobb presztízzsel bírók is), a munkakehetőségek országon belül is itt a legjobbak, a legtöbb fiatal épp ezért megy oda, fiúk, lányok, férfiak, nők egyaránt:D
2020. okt. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"épp ezért megy oda, fiúk, lányok, férfiak, nők egyaránt:D"

Igen, de sokkal több fiú, férfi mint lány, nő. Ez a gond, és ezt külföldiektől is hallottam.

Érdekes, más nagyvárosban nem ez van.

2020. okt. 1. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!