Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitelt hány % önerőtől...

Lakáshitelt hány % önerőtől adnak?

Figyelt kérdés
A 20 %-ról tudok. Mi van abban az esetben amikor mondjuk 1-2 talán 3 hónapig nem tudom fizetni a hitelt? Jól gondolom,hogy ha minél nagyobb az önrész annál kedvezőbb hitelt kapok? Minél többet fizetek havonta annál gyorsabban lejár a hitel?

2020. okt. 7. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van abban az esetben amikor mondjuk 1-2 talán 3 hónapig nem tudom fizetni a hitelt?"


- Köss hitelfedezeti biztosítást!

- Vagy azonnal, már az első hónapban jelezd a bank felé a nehézségeidet, akkor fognak találni megoldást.

Adnak halasztást, átszámolják a hiteledet,stb.


A többi kérdésedre egyértelmű a válasz.

Nyilván ha nagyobb az önrészed, akkor kisebb a hitel, kevesebb a kamat és az is igaz, hogyha többet fizetsz be, hamarabb lejár a hiteled.

Hivatalosan a kamattal megemelt havi törlesztőd nem lehet magasabb, mint a havi jövedelmed 30 %-a.

Ennek alapján számolják ki, hogy mennyi hitelt kaphatsz (ez emelheti az önrészt) és a futamidőt is.

2020. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xswerdy ***** válasza:
50%

a fedezeti ingatlan 80%-áig adhatak hitelt törvényileg, de manapság inkább 70%-ról olvasni. Tehát nem feltétlenül a megvásárolandó ingatlan értéke a korlát, felajánlhatsz helyettesítő, vagy pótfedezetet is.


A jövedelemarányos törlesztőrészlet azért lehet több 30%-nál, a törvény ma már egy táblázatos határértéket tartalmaz, minél nagyobb a jövedelmed, és minél hosszabb a kamatperiódus (ameddig nem emelkedhet a törlesztőrészlet), annál magasabb.


A kamat mértéke sokmindentől függ, általában minden banknál többféle kategória (illetve kedvezmények) van. Nem biztos, hogy kisebb hitelösszegnél alacsonyabb, lehet, hogy éppen a nagyobb hitelt felvevőket igyekszik egy bank kedvezőbb kamattal magához csábítani.

2020. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van abban az esetben amikor mondjuk 1-2 talán 3 hónapig nem tudom fizetni a hitelt?"


Nekem van "munkanélküli" biztosításom, ebben az esetben fél évig a biztosító fizeti a törlesztést.

2020. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2020. okt. 7. 12:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt "munkanelkuli" biztositasom,de semmire sem mentem vele,mert (papiron)kozos megegyezessel szunt meg a munkam.Erre meg nem terjedt ki a biztositas.
2020. okt. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy hozza a helyzet, akkor lehet a lakásba felvenni lakótársat, vagy aki haza tud menni a szülőkhöz akár az egész lakást kiadhatja és addig míg nem rendezi a sorait, addig a lakás fizeti önmagát.
2020. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nekem is volt "munkanelkuli" biztositasom,de semmire sem mentem vele,mert (papiron)kozos megegyezessel szunt meg a munkam."


Hát aki olyan hülye hogy ezt aláírja..

2020. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!