Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki belemernétek vágni a...

Ki belemernétek vágni a lakáshitelbe az alábbi információk birtokában?

Figyelt kérdés

A lakashitel a fizetésem 20%a lenne, azaz 66.000Ft


Maradna 270.000Ft-om kb.


Ez túlóra nélkül, hozzáteszem sok túlóra lehetőség van.


Fiatal 23 éves leszek, de éves kiadás kalkulátort néztem, amik azt mondták, hogy a bevétel és kiadás kb évi 1.500.000 Ft pluszban lenne.


A hitel 15 évre szólna,a ház friss szigetelt, nyilaszaros mindent tartalmazó felújításon esett át, az udvar az egyenlőre ures építési terület jellegű, egy rozoga keritessel.


2020. okt. 4. 19:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%

Olvasd át és értelmezd a szerződést, amit mutatnak. Ha nem olvashatod el, az is egy válasz. Amikor bankszámlát akartam nyitni, addig nem olvashattam el, amíg nem írtam alá (azóta sincs bankszámlám).

Összefoglalom:

A bank a feltételeit a belátása szerint változtatja. Pár éve szigorítottak a törvényeken: ha változtatnak, valamivel indokolni kell...

2020. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ez most annyira nem segített. Olyan válaszok érdekelnének, hogy pl. Hasonló mértékü törlesztő mellett (fizetés 20%a),tudtok e olyan jól élni, mint eddig.


Amiket kalkuláltam, az az, hogy havi 180.000 megtakarításom lenne és igyekeztem a leghosszabb, legdragabb rezsikben gondolkodni, hogy annál már csak olcsóbb lehet. Egyedül élnék, egy barátnőt "tartok", egy közeli városban. :)

2020. okt. 4. 19:56
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
A masik lehetőség gondolom albérlet lenne, hacdak nem akarsz örökké a gyerekszobában maradni. Az nem jön ki 66 ezerből. Innentől kezdve nincs kérdés. Teljesen vállalható a dokog szerintem.
2020. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Én még a maradékból, a 270ezerből is bele mernék vágni.

Ismerem magam, hogy egy komolyabb cél érdekében mennyire vagyok képes tervszerűen élni, mindenféle "nyomorgás" nélkül.

2020. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
csak egy kérdés: a kamat fix? a 15 évre?
2020. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%

Túl sok a hitel!

23 éves se vagy, inkább gyűjtenék még, hogy nagyobb önerővel lehessen vásárolni!

És/vagy elsőre sokkal olcsóbb kéglit vennék.

Max. 5 év hitellel.

2020. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

/. folyt.

Például ilyen kaliberű házat 2 év múlva lehet, hogy 2-3 millióval olcsóbban meg lehet csípni, és addig simán félreteszel még 5 milliót, és máris 7-8 millióval beljebb vagy 2 év alatt, és csak 5 M hitelt kell felvenni.

2020. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Hiába lesz(?) 2-3 év múlva 2-3 millióval olcsóbb valami, ha addig kifizet 36X120ezret, azaz közel 4 milliót albérletre. Ez a ház már nem is lesz meg, pedig ahogy a Kérdező leírta jónak tűnik és nem drága.

Ha meg nem kényszerül albérletbe, mert most is van hol laknia, akkor megveszi a házat és ő adja ki bérbe. Addig meg a ház fizeti önmagát.

2020. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%

8: Hát nem írta, hogy albérletet fizet, tehát ezzel nem tudok kalkulálni.

Ha ki tudja adni, úgy megfontolandó, de anyagi helyzete és életkora szerint korainak tartom a dolgot.

2020. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Miert mikor vegyen fel hitelt hanem fiatalon? Most tud még jól jó erőben dolgozni törleszteni
2020. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!