Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy működik a házvásárlás,...

Hogy működik a házvásárlás, illetve mennyire érdemes hitelbe fogni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos régi álmaim között van a családi ház vásárlás. Nézegettem házakat és találtam elég szépeket amik megfelelnének nekem "álomotthonnak". Az egyik kiszemelt ház majdnem 50 millió. Ez így hirtelen elég soknak hangzik, de valahogy csak össze lehet hozni nem? Ha van az embernek rendes munkája ami biztos és elég jól fizet akkor ha valamennyit félre tesz az ember akkor egyszer csak össze jönne? Hogyan lenne érdemes elkezdeni a tervezést még, mert nagyon nagyon sok idő lenne mire meglenne az a bizonyos összeg, de nem lehetetlen. Én személy szerint félek a hiteltől, nem tudom az okát, de nem tetszik a gondolat, hogy valakinek tartozok és x idő múlva végül megkapom. Bár igazából nem is nagyon vagyok otthon a hitel témában, így kis segítség kéne. De ha félre tudnék tenni esetleg 100.000 ft-ot minden hónapban akkor egyszer csak elérek egy bizonyos összeget amivel lehetne hitelt felvenni? Meg pontosan mikor tudod majd birtokba venni a házat, mert ugye meg van a hitelhez az összeg, de utána még fizeted a hitelt ami gondolom a maradék a teljes összeghez. De ezt saját magad is tudnád gyűjtögetni, így néha nem igazán értem a hitel értelmét. Bár lehet 25-30 év múlva tudnám össze kuporgatni azt az összeget ami épphogy eléri a teljeset, de legalább az enyém lenne. Sokan albérletet javasolnak nekem, de annak nincs semmi értelme, nekem legalábbis. Hiába lehet ott végre egyedül lakni, mikor nekem nem az az álmom. Meg azt a pénzt amit az albérletbe költök, simán félre tehetem a családi házhoz, sokkal jobban megérné, és egyszer ha lesz családom akkor meg van a biztos hely számukra is. Hogyan kezdjek tervezgetni, hogy reálisan lássam a dolgokat és ne zuhanjak meg érzelmileg, mert sok időbe telik? Mióta eszemet tudom ez a "nagy álmom" ami miatt érdemes keményen dolgozni és félre tenni. Szeretném ha egyszer majd a szüleim büszkék lennének rám, hogy sikerült megvalósítanom az álmomat és vigyáztam közben a pénz ügyekkel is. Köszönöm ha ebben valaki tudna segíteni. Aki nem tud, vagy csak itt akar szórakozni, kérem ne tegye, mert tényleg szeretnék tervezgetni és ehhez kell némi segítség.



2020. okt. 8. 05:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a bankok 20-30% önrészt kérnek, ezen felül arra is kell pénzednek lenni, hogy kifizesd a banki díjakat, ügyvédet, közjegyzőt, ezek is százezrek lehetnek, aztán mikor végre lezajlott az egész ceremónia, és tied a ház, akkor nyújtja az állam is a markát ,hogy fizesd be a vagyonosodási illetéket, ami ekkora értéknél milliós tétel. Hitelfelvételnél pedig úgy érdemes matekozni, hogy a törlesztőd ne legyen több mint a fizetésed negyede, max harmada.

Hitelnél szerintem minden emberben van némi para, hiszen ha bármi történik az emberrel pl munkanélküli lesz, akkor hogy fizeti majd a részleteket, erre én mondjuk kötöttem biztosítást.

2020. okt. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Egy 50 milliós házat a bank 35-40 millió körülinek fog bearazni és ehhez képest ad neked legfeljebb az altaluk becsült érték 70-75%-áért hitelt. Valamint a fizetésed legfeljebb 50%- át fizetheted törlesztésként. Szóval 50 milla a ház, 40-et mond a bank, neked kell min.15 millió önerő ( a kis cselesek azt a vételarhoz mérik) szóval azt mondjuk, neked kell 35 milla hitel. Ha a max futamidő 20-25 év, akkor igencsak jól kell keresned, hogy sok-sok évig törlesztőt fizethess. Ha nem jeres eleget a ha i törlesztéshez, akkor nem adnak hitelt a kiszemelt házra. Röviden ennyi.
2020. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Illetve vedd figyelembe azt is, hogy ami most 50 millió, mikorra odajutsz hogy megvennéd saját zsebből, az már sokkal drágább lesz, mert az ára emelkedni fog.
2020. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
50 millas hitelhez kene ugy kb 15-20 millio onero. Ha minden honapban becsulettel felreraksz 100 ezret, akkor csupan (nem vagyok tul jol matekbol) kb olyan 13-16 evet kellene kuporgatnod, mire felvehetnel ennyi hitelt, az akkor mar ugy kb 50 helyett 70 milliot ero hazra. Tokre megeri :D Miert nem keresel valamit, ami realis, es valoban megengedheted magadnak? Vegyel egy lakast valamelyik kisebb varosban, 20 millio kornyeken biztosan lehet mar kapni olyat, ami nem felujitando, es kb csak kifesteni kell.
2020. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A pénz értéke romlik, az ingatlané nő.

Ezért először egy kisebb házat vagy más ingatlant érdemes venni, mindig annyiért, amennyi pénzed van.

Pl. van 5-8 millió már, akkor annyiért.

Amíg gyűjtesz újabb 5-8 milliót, addig abban laksz, majd cseréled nagyobbra.

Ezalatt az ingatlanod értéke is nő, tehát összességében így kell a legkevesebb pénzt kifizetned addig, míg elérsz az 50 milliós házhoz - ami akkorra 120-150 millió is lehet, de neked csak 50-et kellett gyűjtened.


Kb. a 3. házad lehet így 15-20 év alatt az, ami ma 50 milliós.

Ha havi 100 000-t tudsz félretenni rá, és nulláról indulsz.

2020. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Hitel? Soha többet.
2020. okt. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azta köszii mindenkinek.

Havi 100.000.at szerintem simán félretudnék tenni.

Sok házat néztem és egyik se volt igazán jó állapotú, főleg budapesten. Csak nagyvonalakban terveztem azt az 50 milliósat, mert vannak biztosan ennél olcsóbbak is de nem tudom mennyire lakhatóak. Nem igazán értek ezekhez, hogy hány forinttól kezdődnek a "jó állapotú" lakások.

2020. okt. 9. 02:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Számolj a ház körüli javítási költségekre is pár milliót a vételáron felül. Egy házon mindig van mit csinálni. Azzal is kalkulálj, hogy az értéke nem fog nőni (eddig is inkább a lakások értéke emelkedett, de most azok is csökkenőben vannak) és ami pénzt ráköltesz, nem látod többet, ha egyszer eladod.
2020. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hat ha Budapesten szeretnel kertes hazat, es olyat, ami lakhato, akkor inkabb 60 millio felett szamolj.
2020. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Én 25 alatt is találtam, bibí.

[link]

[link]

2020. okt. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!