Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi alaptőke kell egy házhoz?

Mennyi alaptőke kell egy házhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal házvásárláson gondolkodunk, 1-2 éven belül. Jelenleg van még áruhitelünk, de az hamarosan kifogy,

Ő főállásban netto 400.000Ft-ot keres, én egyetem mellett 140-160.000Ft-ot. Egy körülbelül 20-25 millió forintos házat szeretnénk vásárolni, lakáshitellel, így mekkora alaptőke ajánlott?

(Vidéken veszünk házat)



2020. ápr. 23. 01:37
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Fullfelújítottat vagy felújítandót vesztek?

10-20 millió kellhet, minél több, annál jobb.

Ha fullfelújított, akkor is 15 M lenne kényelmes, mert a vételár az egy dolog, de azon felül is vannak költségek.

Ha felújítandó, akkor 20.

Sokkal könnyebb beköltözés előtt alakítgatni, mint bent lakva.

2020. ápr. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi 5 millió önerővel vettünk 19 milliós házat (volt még pénzünk, csak ez felújítandó ház volt, kellett tartalékolni arra is, higy megcsináljuk).
2020. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég csináltam végig a lakáshiteles procedúrát, a bankban a néninek volt egy "puska" füzete, amiben egyenként ki volt írva minden pest megyei település, és hogy az adott település milyen kockázati tényező alá esik, mekkora önerőt kér a bank...

Bp-egyes kerületeinél elég volt a 20%, de volt olyan falu ahol 50%...

Mondjuk én 80% önerővel vásároltam, szóval nem voltbilyen parám,csak leskelődtem.

2020. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De még mielőtt kinéztem volna a házat, vagy nézelődtem volna, bementem a 3 általam leginlább preferált bankba, és kértem információt a lakáshitelekről, valamint, hogy nekem mire van lehetőségem, meddig ér a takaróm, meddig érdemes nyújtózkodnom, így ele könnyebb volt kiválasztani, milyen keresési feltételekkel keressem az ingatlant...

Javaslom tegyétek ti is ezt, ahelyett, hogy gyk-n várjátok hogy majd egy bankár iderittyent egy szakszerű választ.

2020. ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja és ez nem került egy fillérembe sem, pedig mindhárom bankban eljátszottam az abszolút hülyét, hogy mindenről felvilágosítsanak, és mindegyikben eltöltöttem 1-1.5 órát ezzel...

Amúgy otp, ráfázol(raiffeisen), erste

Végül hihetetlen, de otp-től kaptam a legkedvezőbb ajánlatot.

2020. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs,csak folyton ugranak be a részletek...

Tehát a legelején azzal a kérdéssel mentem be a bankba, hogy egyelőre csak egy elméletben létező házat szeretnék megvásárolni, pl Érden, Vácon, vagy Velencén esetleg Martonvásár

Érden vagy vácon 45milliós ingatlanra, Martonvásáron pedig 30-30milliósra kiszámoltattam, mennyi önerővel kellene rendelkeznem, mekkora havi jövedelemmel, milyen törlesztőrészletekkel lenne reális...

Ennek tudatában könnyebb volt a választás, már a hírdetés megtekintésekor tudhattam, hogy érdemes, vagy esélytelen belevágni... végül amúgy Kápolnásnyék lett belőle, majdnem Velence... tudom, nem Pest megye, de m7, köpésre van Bp es csak heti 3* kell felmennem.

2020. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Településenként eltérő az önerő kérdés és 20-25 millióért gondolom nem is közvetlen budapesti agglomerációban akartok vásárolni, szóval első körben azt kellene megtudni, hogy ahol vásárolni akartok, hogy egy hitelhez mekkora önerő kell.

Ha ez 20%, akkor érdemes legalább a vételár 35-40%-ával rendelkezni a biztonság kedvéért. Így nem fordulhat elő az, hogy vissza kell lépnetek a vásárlástól, mert esetleg a bank nem ad annyi hitelt, amennyire szükségetek van (nem annyira becsülik a házat, mint amennyi a vételár). Van egy kis mozgástér. Ha szerencsésen megkapjátok azt a hitelt, amire számítotok, akkor pedig elég az illetékre, egyéb járulékos költségekre és még talán némi alap felújításra, vagy néhány bútorra is.

Azzal számolni kell, hogy nem tudom te milyen munkahelyen dolgozol, de 3-6 hónapnyi fix jövedelmet igazolni kell és ha te diákmelózol, azt kétlem, hogy pozitívan fogják fogadni (már ha te lennél az adóstárs).

2020. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bejelentett nyolc órás munkám van 1 éve ahogy a páromnak is, csak neki 2 éve, ugyanazon a munkahelyen.
2020. ápr. 24. 13:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent végiggondolva szerintem ha végeztél az iskolával, akkor lehetne belevágni, mert nagy projekt már csak megtalálni is a házat. Nem lehet annyi felé koncentrálni egyszerre.
2020. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!