Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki Budapestről aggpomerációba...

Aki Budapestről aggpomerációba költözött, azok nem bánták meg?

Figyelt kérdés

Mi volt amiért kiköltöztél és olyan életed lett-e, mint vártad? Van- e benned megbánás, vagy otthonodmak érzed-e? Gyereket nevelni miben jobb agglomerációban, mint Bp-en, illetve van-e ami ott nehezebb?


Köszönöm a válaszokat!


2020. okt. 8. 11:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%

Az agglomerációnak mindig megvan a maga hatránya is, szerintem ehhez pestinek sem kell lenni.


Mi debreceniek vagyunk, az egyik város meletti kisközségbe költöztünk ki, mert nem volt 50 milliónk a városban kertesházra (mondjuk itt sem feleannyi, azért olcsóbb).


És igen, sz*r az ingázás mindennap, busszal 10 km-ről bejutni a belvárosba simán megvan 40-50 perc a dugók miatt, aztán még másik buszra is kell szállni, szóval reggel csak bejutni 1,5 óra tömegközlekedéssel. A férjem kocsival jár, az gyorsabb, de ha a varos másik végébe kell menni, simán van az is 50 perc.


Másrészt viszont a városban maximum egy lakást engedhettünk volna meg magunknak kert nélkül.

2020. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#10

Én vonattal + metróval járok, nem érzem úgy hogy elvenne az életemből, ezt az időt tudom olvasásra, podcastokra fordítani. :)

Autóval bejárni innen kész katasztrófa, egyetértek veled teljesen.

2020. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

#11

Mi is ezen vaciláltunk, de végül maradtunk Debrecen belvárosában mert mindent elérünk gyalog (ovi, bolt, orvos stb stb....) igaz, hogy zajosabb, de legalább nem kell naponta több órát utazni, később ha megtanulnak egyedül közlekedni lehet kintebb költözünk

2020. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Utolsó! Mi is afelé hajlunk, hogy majd talán amikor már nem kell őket hozni-vinni, önállóan közlekednek akkor beválljuk a külső részbe való költözést. A kérdést azért tettem fel, hogy aki kiköltözött, annak jelentett-e az életében olyan pozitív változást, amit én Budapesten esetleg nem tudnék megadni. Vagy esetleg éppen ellenkezőleg a gyerekhurcibálas lett sokkal nagyobb tortúra és minden messzebb van és ami van az is xar stb...
2020. okt. 9. 12:24
 15/23 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, a Debrecen melletti.


Nálunk az volt a mással nem igazán pótolható pozitív változás, hogy kertes házba tudtunk költözni, azért egy lakás nálam akkor sem tudja felvenni a versenyt, ha csak 5 percre van a munkahely. Imádom, hogy van kertünk, bármikor elég kilépni a teraszon, hogy a friss levegőn legyek, a gyerekek (ha lesznek majd) kint tudnak játszani minden nyűg nélkül, van veteményeskertünk, amit szeretek csinálni, lehet kint grillezni és kint ülni a naplementében a teraszon nyáron, hamarosan egy kis tavat is szeretnénk majd. Amúgy ez új környék, tele fiatallal és kisgyerekes családdal, ovi, általános iskola 5 percre, bolt, posta, orvosi rendelő is itt van 10 percen belül, szóval ez a része nem gáz.


Ami igen, az a munkába járás, itt Debrecenbe jár mindenki, a környéken ezen kívül nem nagyon van más lehetőség. Szóval, én is be fogok szerezni egy olcsóbb kis kocsit, muszáj leszek, mert a busszal ingázástól már kezdek besokallni és gyerek mellett nem is fog beleférni. Ha kocsival is 1,5 órákat kéne ülni dugóban, akkor már nem költöznék ki, mi sem akartunk emiatt még messzebb menni.

2020. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az agglomeráció az max az M0 körgyűrű + 1 felhajtó távolság, vagy olyan hely, ahonnan a vonat maximum 20-25 perc alatt ér be az egyik fejpályaudvarra. A többi ótvar hely, ha pestre kell járnod, soha nem érsz be. (Tehát pl. Albertirsa,Dabas,Csomád,Zsámbék,Piliscsaba,Őrbottyán,Veresegyháza,Dány a szememben már ilyen szempontból bőven vidék).


Ha nincs normális kötöttpályás közlekedés, akkor a reggeli dugó (hacsak nem minden nap 5kor indulsz) legalább 1 óra, visszafele 45-50 perc (M3 bevezető a saját tapasztalat).


Természetesebben sokkal élhetőbb, jobb a levegő, valószínűleg lenne kertetek stb, de figyelemben kell tartani, hogy ha nincs 1, de legalább 2 autótok, akkor baromi nehéz bármit is intézni. Bevásárolni pedig érdemes a pest környéki hipereket igénybe venni, mert sok helyen csak az ótvar coopok vannak.

2020. okt. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

+Nyílván a szolgáltatások hiánya is negatívum az agglomerációban, de ez folyamatosan javul. Pl. Pestről költöztem ki egy olyan helyről ahol van ilyen 0-24-es SPAR ,ahol ha hajnal 3-kor mentem, akkor is friss zsemlét kaptam, dec 25-én is. Erre ahol most vagyok, gyaloglásnyi távolságra lévő coop szombaton 2-kor, és vasárnap délben zár! Elég nagy váltás volt...


Illetve ha pesti ismerőseimmel találkoztam, akkor nyílván egy sört se lehet meginni, vagy 10kor le kell lépned, hogy elérd az utolsó vonatot/hévet...

2020. okt. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#16

Ne állíts már valótlant.... Az általad "bőven vidék"-nek titulált települések egyikén lakok, kicsit több mint fél óra alatt bent vagyok a bp-i fejpályaudvaron, autó nélkül, és nem értem miért csak coop lenne, pár percnyi utazásra tőlünk van Aldi, Lidl, Spar, Tesco és Auchan is......

Az, hogy neked nem válik be és csak a BP belváros viselhető az egy dolog, de nem kell marhaságokat állítani. :D

2020. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Olvasd el amit írtam. M0 körgyűrű + 1 lehajtó VAGY 20-25 perc (max 30 perc) vonattal.


A kisebb agglomerációs településeken pedig hidd el, hogy csak a CBA és COOP duóból tudsz választani helyben (persze minden áruház elérhető 10-15 perc autózással, de ha csak 1 kiló kenyér vagy ilyensmi kell, akkor azért nem ül be az ember).


Amúgy elég sokat vonatoztam én is, de meguntam.

1. Reggel mindig tömve van, ülőhely SOHA nincsen.

2. Standard 5, de inkább 10 perc késés, havi 1-2x +20-25 perc

3. Délután szintén tömve, ha nem érkezel időben, ismét nincs hely.

4. A vasútállomásig is el kell jutni, és néha lehetetlen parkolót találni.

2020. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19

Most akkor valami nem klappol, magadnak mondasz ellent.

Felsoroltál településeket, amik szerinted már bőven vidék, és nincs ott semmi meg messze van. Én konkrétan az egyik, felsorolásodban szereplő helyen élek, és továbbra se igaz amit állítasz róla..

Nem értem.

2020. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!