Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A lakásvásárlás milyen egyéb...

A lakásvásárlás milyen egyéb költségekkel jár a vételáron felül?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy 23 millióért hirdetett lakás esetében mennyi lesz a végösszeg? (ügyvédi díj, vagyonszerzési adó).

A másik kérdésem, hogy a vagyonszerzési adót egyszerre kell kifizetni?



2020. okt. 17. 13:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy még 10% rájön, szóval összesen 25.300.000 lesz az ára?
2020. okt. 17. 13:58
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
4% vagyonszerzési illeték(ha első lakás és 35 évesnél fiatalbb vagy, akkor 2%), ügyvédi díj amennyivel lerabolnak(150nél többet nem fizetnék egy ügyvédnek sem), földhivatali bejegyzési határozat 6800ft, azt ennyi igazából.
2020. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha első lakás és 35 évesnél fiatalbb vagy, akkor 2%"

15 millios értékig.

2020. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt jó tudni 3as
2020. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazán felemelhetnék már az értékhatárt 30 millióig is akár. Eléggé elévült már ez a 15 millió. Mikor kerültek annyiba a lakások? A városomban 15 alatt szinte csak felújítandó garzonokat lehet kapni.
2020. okt. 17. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ahogy a többiek írták, 4% vagyonszerzési illeték (annyi van, hogy ha az adásvételt megelőző 1 évben te adtál el lakóingatlant - tehát telket, garázst stb-t az nem számít ide -, akkor a különbözetből kell csak fizetned azt a 4%-ot), ügyvédek általában fél %-ért dolgoznak adásvételek esetében (amelyik többért, én azt elengedném, elképzelhető a 2-3% is a fővárosban simán).


Ha ez az első lakóingatlanod, akkor egy éves kamatmentes havi részlefizetési lehetőséget lehet kérni a 4%-os illeték fizetésére - ezt tudtommal már az ügyvéddel érdemes közölni az elején, az enyém legalábbis ezt mondta, hogy utólag nem lehet már kérni, mikor kijött a NAV-tól a határozat, hogy ennyi az annyi.


Ha hitelt veszel fel, akkor közjegyzői díj, ingatlan-értékbecslés díja (ez van bank, amelyiktől később visszajár neked), meg egyéb biztosítási díjak amiket rádsóznak.


Amúgy megjegyzésként: ez a 15 millióig 35 éves kor alatt tényleg vicc kategória, nyilván tudtam volna 35 éves korom alatt lakást venni ha 15 millió alatt lett volna bármi, de sajnos így 25 millióért amúgy sem tudtam 35 alatt vásárolni... :D

2020. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A részletfizetést lehet kérni azután, mikor kijön a határozat. Én úgy csináltam.
2020. okt. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, köszi 7-es, nekem az ügyvédem mondta ezt, de amúgy én egyben fizettem be végül inkább, szóval nem is jártam nagyon utána... :)
2020. okt. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!