Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire van kereslet felújíta...

Mennyire van kereslet felújítandó ingatlanokra? Kb hány %-kal olcsóbban kelnek el, mint a minimális befektetéssel/azonnal beköltözhetö lakások?

Figyelt kérdés
Dunántúli, belvárosi, 3. emeleti (zárószint).
2020. okt. 18. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi házunkat 15-ért vették meg, ha felújításra adjuk a fejünket, akkor rá lehetett volna költeni 3m-től a végtelenségig. Viszont nem kelt volna el felújítva se max 20m-ért, és a felújítás nem 2 nap + nem biztos, h a vevőnek tetszik.

Állapot függő is tudom, jó helyen, olcsón rossz lakást szerintem símán 25%-kal vagy olcsóbban is meglehet kapni, de arra mondom hogy egy felújítás olyan, h arra végtelen mennyiségű pénzt el lehet költeni.

2020. okt. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infóból képtelenség korrekt választ adni!

Egy totál egyforma állapotú lakásnál is lehet árbeli eltérés, akár a tájolás, vagy nemkívánatos szomszéd miatt.


Én speciel kifejezetten felújítandót keresek, mert még soha, sehol nem felelt meg nekem az eladó "felújítása" és kezdhettem volna elölről. Arról nem beszélve, hogy amit eladásra nyalnak ki, ott a munka minősége sem olyan, mint amikor magának csináltatja az ember.

2020. okt. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos sok mindent kell felùjítani, kb mindent.

Èn is ùgy vagyok vele, h inkább adom olcsóbban, minthogy ne tetsszen a felújítás.

2020. okt. 18. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérj ajánlatot szakemberektől (többtől is) azokra amiket muszáj lenne megcsináltatni és utána ezzel az értékkel csökkentsd az eladási árat!

De csak ami tényleg a "muszáj kategória".

2020. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gondolom, egy tisztasági festés nem árt fehérrel. Az átfesthetö és olcsó, de sokat dob.

Köszönöm!

2020. okt. 18. 18:59
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Ne költs rà még festèst se. Úgy is átfestik. Így kell eladni
2020. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj vele semmit. A vevő első dolga úgyis az lesz, hogy atomjaira szed mindent.
2020. okt. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, mint egyszerű laikus szerint annyiért érdemes meghirdetni, hogy a vélt felújítási költséggel együtt nagyjából annyiba kerüljön, mint egy környékbéli, hasonló, felújított lakás.

Ez így feltudja venni a versenyt a felújítottal, mert akinek van ideje és vállalkozó szelleme, az lehet inkább a tiédet választja, mert ugyanannyi pénzből akkor semmin nem kell megalkudniuk, minden olyan lesz, amilyet megálmodtak.

Én sem csinálnék vele semmit, főleg ha pl. vezetéket is kéne cserélni. Kár rákölteni bármennyit is, úgy is szét lesz verve.

Illetve kell egy frappáns szöveg is szerintem az ilyenekhez.

2020. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazad van, és jó tippet is adtál.
2020. okt. 21. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!