Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van különbség részvényalapú...

Dávid kérdése:

Van különbség részvényalapú TBSZ és részvényalap között? Az első szerintetek is tuti befektetés, minimális kezelési költséggel?

Figyelt kérdés

Nekem eddig unit-linked típusú kamatadómentes részvénybefektetésem volt,viszont a kamat ötödét elvették "kezelési költség" címen.


Lekötném a pénzemet (6 millió) kb nyolc évre, a legkockázatosabb befektetést választanám.

Szerintetek is csak előnye van ennek egy vegyes részvényalappal szemben, ahol 1-2%-ot kérnek kezelési költségként?


2014. jan. 16. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
A TBSZ nem befektetés hanem számlatípus. Na innentől az egész értelmetlen is.
2014. jan. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jobbnál jobb, de legalább aránylag jól jöttél ki a unit linkeddel :-)


A TBSZ nem tuti befektetés, hanem tartós befektetési számla. A lényege a hosszú távú fenntartás mellett, a kamatadó mérséklése 5 éven túl. Ezen Te olyan befektetést végzel, amilyet akarsz. (részvény kötvény, rövidebb hosszabb idejű lekötések, stb.)


Az hogy mit választasz, rajtad múlik. Ha bankban nyitod, felmérik a kockázatvállalásod és attól függően ajánlanak majd valamit, de vannak összehasonlító oldalak is, ahol utána nézhetsz mi hogy teljesített az elmúlt időben, ami persze semmire nem garancia a jövőre nézve.Pláne nem részvénypiacon, ahol az utóbbi időben elég sokat hallani egy esetleges újabb lufiról.

2014. jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előzőek már leírták, hogy valamennyire el vagy tévedve a fogalmak között.


A TBSZ csak egy számlatípus. Hogy mondjam? Először nyitnod kell egy értékpapírszámlát valahol (egy banknál, vagy befektetési vagy brókercégnél). És azon belül hozhatsz létre TBSZ-számlát, ami arra szolgál, hogy ha 3-5 évig tartod, akkor alacsonyabb vagy semennyi adót nem kell fizess.


Na, és ha van már értékpapírszámlád és azon belül TBSZ-számlád nyitva, akkor oda utalhatsz pénzt és vehetsz rajta részvényalapokat.


Igen, ezek hossz távon megérik, ha jól választasz közülük. De én azt mondom, hogy inkább abszolút hozamú alapokat vegyél. Ezek gagyin fogalmazva "válság során sem esnek". Olvass utána az abszolút hozamú alapoknak.

Vegyél több fajtából, hogy jobban diverzifikáld a pénzedet. OTP Supra, OTP Emda, Concorde VM, Citadella, stb. Ezek jó alapok, mert jó emberek kezelik őket például.

2014. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Még egyszer utánaolvasok és nekifutok újra a témának egy "izmosabb" kérdéssel, ami feltehetően egy fokkal értelmesebb lesz.

2014. jan. 24. 00:47
 5/5 SzarvasLászló ***** válasza:

Az előttem szólok elmagyarázták a TBSZ-t.


Ez a kérdésed egyik része volt.

A teljes összeget nagy kockázatnak kitenni lehet, de akkor inkább irány a tőzsde ha nagy kockázatot szeretnél bevállalni.


Általánosan fogalmazva a befektetésnél a lekötési idő gyakorlatilag nem számít mert akkor kell kivenni ha elérted az általad elvárt hozamot/eladási árfolyamot (ez pedig nincs időponthoz kötve).


Csak érdeklődésképp: így, hogy elvették az ötödét, jobban vagy rosszabbul jöttél ki mintha bankban lett volna?

2014. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!