Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik olyan ember, akinek...

Létezik olyan ember, akinek sikerült albérlet mellett saját lakásra összegyűjtenie?

Figyelt kérdés
Nem a tulajdonosokat akarom ekézni, mert nyilván a piac szabályozza az árakat. De én akárhogy számolok, nem tudom hogy jönnék ki saját lakás vásárlása terén (házról álmodni sem merek), ha nem lenne családi részről egy külön erre félretett tőke. Aki albérletben él - elsősorban Budapestre gondolok - hogyan képes kigazdálkodni átlagbérből, ami legyen mondjuk 300 nettó egy saját ingatlan önerejét ennyiből? Miközben ezen összeg harmada-fele elvándorol egy idegen zsebébe? Nemhogy gyűjteni nem tudsz, de még hitelt sem adnak. Az ember nyilván meg nem akar idegen társakkal egy szobában nyomorogni 30-on felül, hanem önállóságra vágyik. Aminek viszont keservesen megkérik az árát ebben az országban.

2020. okt. 24. 10:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

9: Jah értem, tehát a kérdésed, hogy mások, akik kevesebbet keresnek hogy csinálják? Úgy, hogy ők többet áldoznak fel, mint te, vagy ha nem akkor sosem vagy később lesz saját ingatlanjuk (vagy olcsóbbat vesznek).


Te elég jó helyzetben vagy, havi 150et félre tudsz tenni. 1.8 millió évente, 3 év alatt megvan egy lakás önereje.



"hogyan képes kigazdálkodni átlagbérből, ami legyen mondjuk 300 nettó egy saját ingatlan önerejét ennyiből? "


Úgy, hogy félretesz havi 100-at, 5-6 év és neki is megvan az önereje az ingatlanhoz. Vagy nem egyedül él, hanem ketten, és havi 200at tesznek fel, és akkor 3 év alatt van meg mindez.

2020. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és még valami.


Nem ekézni akarlak, csak megértetni, hogy az árakban nem lehet okosnak lenni. A matek mindenkinek kijön valahogy, vagy nem lesz belőle ingatlan.


Vagy megkapja rá az ember a pénzt, vagy megörökli, vagy megkeresi vagy beházasodik - módszer rengeteg van.

2020. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen.. 10 év albérlet mellett, 2 diplomával, és persze sok kompromisszummal eljutottam a lakáshitelig.


De ez is csak úgy jött össze, hogy beköltözött az albérletbe a párom is, így megoszlott a bérleti díj, előtte nem tudtam félretenni szinte semmit.

2020. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
+ hozzátenném, hogy nem álomlakást vettem, hanem szükséglakást, ingázással, amivel bejutok végre a piacra.
2020. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Már most hajlok affelé, hogy lehet túl sötéten látom a dolgokat.

Amúgy lakást én mindenképp egyedül akarok venni, az elsőt legalábbis. Sajnos nagyon a nők felé hajlik a jogrendszer, és a mai párkapcsolatok nem egy életre vannak kondicionálva, legyen bármekkora a kezdeti szerelem. Szóval nem kockáztatnám meg, hogy szétmegyünk pár év múlva és viszi a lány a fele királyságot + gyerek.

2020. okt. 26. 08:29
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a veszély megvan. Ebben az esetben még a közös jogi kapcsolat (házasság, élettárs) előtt kell megvenned a lakást - bár ha törlesztőt már együtt fizetitek akkor igényt tarthat rá részben (nyilván nem 50%-ban).
2020. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Énis így vettem mint te. Párom örökölt egy drága lakást, nekem nem volt semmim, nem akartam így belevágni a házasságba, mert tudtam, hogyha egyszer kipukkad a pink lufi, én kerülök ki onnan. Így összegyűjtöttem az őnerőmet egy lakáshoz, és vettem fel hitelt. Fizetem szépen, és így legalább 2 lakásunk van. Ha pedig neadjisten válni kell 30 év múlva, senki nem marad hoppon. Ha meg nem, legalább többet örökölnek a gyerekeink. Mindenhogy win-win.
2020. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
ja mondjuk én lány vagyok...
2020. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok.

Vagy meghajtod a fiatal eveidben,es 30 felett mar elvezed a gyumolcset,vagy fiatalon buli,haverok,"elet" es 30 felett nyogod az alberletet ugyan ugy,es remenykedsz,hogy 40 felett mar valahogy osszejon.

2020. okt. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Én azért nem ismerek olyan embert, aki 40 felett vett lakást. Olyan viszont sokat, aki nem hajtotta túl magát, csak tette rendesen a dolgát, mégis elérte a saját ingatlant 30 körül.
2020. okt. 27. 10:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!