Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Használt lakás árak?

Használt lakás árak?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok jelenleg merre fog menni a használt lakások ára?

Jelenleg azt vettem észre,hogy a korona miatt 10-15% ot estek az árak. Van annyi megtakarításom,hogy keszpénzben tudjak venni lakást, 0hitellel. Azonban félek,hogy a korona miatt tovább zuhannak az árak,viszont a zuhanást a forint inflációja ellensúlyozná.

Szerintetek érdemes várni vagy most gyorsan kell venni ameddig nincs ellenoltás?



2020. nov. 17. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom hogy te hol tájékozódsz, de országos szinten 0,8-1%-os esés volt az évben (idáig).

Ebbe beletartozik az összes ingatlan az országban, ergo az utolsó zsákfalu is Borsodban.

2020. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Eddig sem estek 10-15%-ot átlagban. Szerintem egy enyhe esés még elképzelhető, jövőre szerintem még nem fognak emelkedésnek indulni. De addig is lehet nézegetni, ha valami nagyon megtetszik akkor érdemes lehet lépni. Jó lakást elég nehéz kifogni sajnos. Persze attól is függ, hogy milyet keresel.
2020. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos rengeteg elbocsátás van és sokan kerültek az utcára jövedelem nélkül.

A vírusnak még messze nincsen vége, így várható további árcsökkenés.

2020. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Egyes szakértők szerint a családi házak ára emelkedni fog,

az új építésűeké stagnálni, a paneleké meg zuhanni fog.

2020. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
Valóban estek az árak, mert igen sok huszonmillióért hirdetett panellakás ára a 2-es helyett már 1-essel kezdődik.
2020. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
5-os es kerdezo, komolyan,hol? Nagyon-nagyon erdekelne, hol csokkennek ennyit az arak, mert nalunk nagyon nem ezt vettem eszre.
2020. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Én is pont tegnap néztem, hogy már vannak egészen vállalható garzonok 1-essel kezdődő árral. Én még azt mondom hogy egy fél évet érdemes várni.
2020. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

7-es, esetleg tizen-huszon nm-es garzonok... amik lakhatatlanok.


Én sem látok visszaesést. Sőt, a falusi CSOK, kedvezményes hitel miatt még mindig magasak az ingatlanárak.

A faluban, ahol lakom, eddig kb 30 lakás volt eladó most 5 van.

Budapesten mindig nagy volt a kereslet az ingatlanok után, ami meghatározza a piacot.

A munkahelyek inkább vidéken szűntek meg, Budapesten még mindig nagyobb a munkalehetőség, emiatt mindig vonzó lesz.

2020. nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

Úgy tűnik, hogy a panelesek érzik a vesztüket, és utolsó szalmaszálként lepontozzák azokat akik ezt a várható áresést prognosztizálják.


Ettől persze még áresés lesz.

Nem is kicsi!

2020. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9: Nem bizony, ott volt a legidétlenebb árnövekedés. Amúgy:

[link]

2020. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!