Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Használt lakás vásárlás...

Használt lakás vásárlás esetén a benyújtott tulajdonjogról lemondó nyilatkozatot mennyi idő alatt bírálja el és irja át a tulajdonjogot?

Figyelt kérdés

Pénzt már megkapta az eladó,ügyvéd benyújtotta a fontos iratokat. Mennénk átíratni a közműt és akkor a lakcímet is elintéznénk. De ha 30 nap az elbírálási idő akkor széljegyzettel + adásvételivel is mehet?

Vagy hogy megy ez?


Köszi a válaszokat


2020. jan. 29. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a földhivatali átfutási idő nem befolyásolja sem a közművek átíratását, sem a bejelentkezést.

A közművekhez az ügyvédnél kötött adásvételi kell és az előző tulajdonos által is aláírt óraállásokról készült 2 tanús jegyzőkönyv.

A bejelentkezéshez csak az adásvételi.

2020. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60 nap a földhivatali ügyintézési határidő, de széljegyen már a beadást követő napon látni kell a kérelmet.
2020. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most rendeztem pont . letöltöttem egy birtokba adásit a netről , trehány volt az ügyvédem . És az ügyvédi adásvételit + birtokba adásit aláiratva a tulaj + 2 tanu . mindenhol elfogadták . Az a lényeg ha a volt tulaj az utolsó forintig ki van fizetve úgy is aláirja .
2020. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!