Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vajon addig kibérelhetem amíg...

Dorottya062 kérdése:

Vajon addig kibérelhetem amíg hivatalosan nem lesz az enyém a lakás?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást csak az a probléma, hogy addig nem költözhetek amíg a bank nem fizet. Viszont ahol vagyok nem maradhatok tovább. Azon gondolkodtam, hogy talán amíg nem fizet a bank addig kibérelhetném a lakást a jelenlegi tulajdonostól?

2020. nov. 24. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Meg kell kérdezni tőle! Én simán megengedném.
2020. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Meg kell kérdezni, szerintem belemehetnek, ha meg van a bizalom, hogy tényleg meg fogod venni (már aláírtál ezt-azt) és persze nem lakott még. Szokott olyan is lenni, hogy valaki eladja a lakását - pláne jellemző, ha cégnek -, aztán visszabérli, amíg nem tud az újba költözni.
2020. nov. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos,hogy a banktól megkapod a hitelt záros határidőn belül, nem lakott a lakás, kérdezz rá!


A szomszédaim is árulják a házukat. Lenne most rá vevő de egyelőre bérelni szeretné amíg a sajátját el nem adja. De hát mikor? Igy érthető,hogy nem engedik meg.


Viszont mi vettünk egy lakást ahol az eladó család egy újépítésűbe költözött. Megegyeztünk egy végső kiköltözési határidőbe, a vételár ütemezésébe, és a feltételekben,hogy maradhatnak. Ők nem albérleti díjat fizettek hanem bútort hagytak ott, a bérleti díjjal arányosan.

2020. nov. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Tulajdonosi oldalról én nem engedném meg.

Mert ha valami miatt mégsem tetszik neki a lakás, akkor elálhat a vételi szándéktól.

2020. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Hmmm, ez nem egy utolsó szempont. De gondolom a foglaló már letéve, s azt nem kapja vissza ha eláll a vásárlástól.
2020. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
3-as vagyok. Mi a vételár 90%-át kifizettük, így maradtak benne az eladók. Tudom,ez fordított helyzet,de ha a vételár egyrészét foglalóként kifizetik,szerződésben záros határidővel rögzítve a továbbiak ütemezése,és ez biztosnak látszik,miért is ne? A vevőnek van ebben az esetben veszítenivalója. Közjegyzővel kell az adásvételit elkészíttetni. Persze,0 ft-al én se engednék oda senkit.
2020. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is így volt! Amíg ki nem találtuk annak idején, hogy hol, milyen hitel, plusz a folyósítás, stb, addig egyszerűen béreltük.


Ha nem lakott jelenleg, akkor tuti ennek semmi akadálya.

2020. nov. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Ja, azt még hozzáteszem, hogy mi egyből adásvételi szerződést írtunk, és abba rögzítettük a banki fizetési határidőt, és az albérlet feltételeit is.
2020. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!