Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A pesti romák hogy-hogy...

A pesti romák hogy-hogy önkormányzati lakásban laknak?

Figyelt kérdés
Tavaly költöztem fel Pestre. A munkahelyemen 8 roma kollégával is beszélő viszonyban vagyok, ami közös bennük, hogy mindannyian önkormányzati lakásban laknak a családjukkal, Ferencvárosban vagy Józsefvárosban. A magyar származású kollégák akiket kérdeztem viszont albérletben. Nekik van valami külön program, hogy kapnak szociális lakást, vagy miért vannak ezek a különbségek?

ápr. 28. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők "rászorulók"...
ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lakáspolitika kéz a kézben a szociál politikával.
ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha többen vannak egy háztartásban, kisebb az egy főre jutó jövedelem - és ez alapján számolják. Másrészről aki nem ebben szocializálódott, annak sokszor eszébe sem jut megpályázni ilyen lakást.
ápr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Mert Ok "rá szorulnak".

Vannak egy háztartásban 8an,de ebből csak egy valaki dolgozik(hivatalosan).

Vagy egyedülálló anya papíron 4 gyerekkel, kevés jövedelemmel (családi csak pl) és már kapják is.

Barátnőm így kapott egy lakást, igaz ő magyar.

3 kiskorú gyerek, ebből 1 vak és értelmi sérült, egyedülálló, megpalyazott egy lakást nincs mit veszíteni alapon, és kapott is egyet az oktogonnal, 3 szobás gyönyörű lakást. Csak festeni kellett és bútor bele. Hát így.

Aztán meg eladjak egymásnak fű alatt, de az más történet.

ápr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ez az eladás hogy megy? Miért éri meg olyat venni?
ápr. 29. 01:49
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Az "eladás" annyi hogy papíron ingyen, a valóságban meg pl 5 millióért eladjak a bérleti jogot. Mirtt éri meg? Mert majdnem olcsón kapnak lakást X évig.

A barátnőm pl havi 30.000 +rezsi fizet a 3 szobás lakásra az önkormányzat részére. Ezért.

ápr. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
80%

Mert még így is megérii, sokkal több kárt okoznának, ha nem lenne így kezelve.


Elég szemét hozzáállás de, ezt az érvet kaptam eddig ami logikus is.

ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!