Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretnek venni egy hazat,...

Szeretnek venni egy hazat, hogyan fogjak hozza?

Figyelt kérdés
Mi kell ahhoz hogy tudjak egy hazat venni? Persze vennek fel kolcsont. Eloszoris ahhoz minek kell higy meglegyen nekem, egy biztos munkahelyen kivul? Mennyi penzt kell felretennem hogy el tudjam kezdeni ezt az egeszet?

2020. nov. 24. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj be egy bankba érdeklődni vagy keress meg egy hiteltenácsadót. Ez utóbbi szokott lenni a nagyobb ingatlanirodákban is.
2020. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Newly válasza:
100%

Szerintem nézz fel az internetre! Biztos, hogy sok ilyen oldal van.

De én tudok egy nagyon jót!

Nézz fel: [link]

Ez az ingatlan.com. Erősen ajánlom mindenkinek!

Newly

2020. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
33%
500 ezer kp legyen . A nélkül neki se kezdj. Hogy tudd fizetni a költségeket míg megkapod a hitelt
2020. nov. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A lakáshitelekhez szokott kelleni önerő, mert a bank az ingatlan értékének csak 70-80%-áig hitelez. Vagyis sok pénz kell ahhoz, hogy kaphass.
2020. nov. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen helyzetfüggő. Mennyit keresel? Hány adós lesz, te és a párod is? Mennyit keresel/kerestek? Határozott vagy határozatlan a szerződésetek és milyen területen? Mekkora értékű ingatlant vesztek? Milyen futamidőben? CSOK vagy LTP lesz-e? Kezest vegy kiegészítő ingatlanfedezetet kér-e a bank? Nem biztos. Van törvényi minimum, amennyi önerővel rendelkezned kell, de a bank elvárhat többet is kb. 30%-ot. Számíts arra, hogy az ingatlan értékét kb. 80%-on fogják megállapítani. Kalkulálva arra, hogy ha esnek az árak a bank ne járjon rosszul. És mindezek után te döntöd el, hogy fix vagy változó kamatozású hitelt szeretnél. Stb.

Én azt javaslom, hogy olvasgass a témában. Ingatlan.com hogy milyen árban vennél. Önerőt gyűjteni, fix állást találni minél nagyobb fizetéssel. Aztán elmehetsz hitel-előbírálatra is, ha már meg lesz a konkrét ingatlan. Előre megmondják, hogy kapnál hitelt vagy sem és milyen feltétlekkel.

2020. nov. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőt annyival egészíteném ki, hogy a hitelbíráló az ingatlan árának 80%-ára szokta az ingatlant értékelni, ennek az értéknek a 70-80%-a a maximális hitel összeg, ha minden más paraméter stimmel.

Sok tényezőt dolog, keress meg hiteltenácsadót.

2020. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!