Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Otp lakastakarekot meddig...

Otp lakastakarekot meddig lehet felhasználni?

Figyelt kérdés
És hogyan? Lassan lejár, de nincs megfelelő ingatlan, amire fel szeretnénk használni, de bízunk benne, hogy hamarosan lesz
2020. nov. 24. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Lejárat után 3 hónap. De kérdezz rá személyesen, vagy a netbankon keresztül emailben.
2020. nov. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Majatom ***** válasza:
27%
Mennyi ideje fizetitek, Mert nekünk mikor lejárt 4 év után, akkor volt olyan lehetőség, hogy meghosszabbítani, és ha további 4 évig fizettük volna, akkor 8 év után nem csak lakás célra lehetett volna felhasználni.
2020. nov. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekünk is 4 év jar le. De azt gondoltam most nem lehet tovább fizetni, mert eltörölték a lakastakarekot. Akkor lehet hosszabbítani?
2020. nov. 26. 13:03
 4/6 Majatom ***** válasza:
Ez még akkor volt, mielőtt megszüntették. Nem tudom, hogy hosszabbítani lehet-e most, meg kell érdeklődni az otp-nél.
2020. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont most kaptunk levelet a kiutalási időszakról az otp-től. Ha nem tudod/akarod felhasználni, akkor:

Lehet parkoltatni. Vagyis a pénz marad bent, nem fizeted tovább, egy nagyon pici kamatot kapsz rá, ellenben a kezelési költség miatt inkább csökken a pénzed folyamatosan.

Vagy fizetheted tovább, de arra már nem jár az állami támogatás és szintén csak lakás célra költheted el (vagyis semmi értelme).

Vagy az állami támogatás nélkül felveheted a pénzt némi díj ellenében, amit befizettél.

Semmilyen korlátot nem ír, hogy meddig kéne felhasználnod a pénzt, de gondolom erre rá tudsz majd kérdezni, ha kiértesítenek a lejáratról. :)

2020. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5


Én is most kaptam az OTP banktól a levelet.


Havidíj 150Ft gondlom annyival fog csökken a kamat meg nem sok rá.


Sok mindent nem tudsz vele kezdeni, ha nem tudsz lakást venni csak áll az egész. Nálam ez tervek szerint 1 év lesz.

2021. jan. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!