Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol éri kevesebb atrocitás az...

Hol éri kevesebb atrocitás az utcán (vagy máshol) magyarul beszélőket? Kárpátalján, vagy Erdélyben? Vannak esetleg adott járások, ahol nem érzi rosszul magát az illető (vagy majd gyermeke), ha magyarul (is az államnyelv mellett) szeretne megszólalni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 6. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Erdelyi vagyok, es soha nem volt problemam abbol hogy magyar vagyok.
2020. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor csak a kárpátaljai magyarokat "divat" fenyegetni mostanában mindenféle elítélendő undorító levelekkel?
2020. dec. 6. 11:03
 3/6 anonim válasza:
84%
Nagyváradon elek, szinte naponta megkapom a munkában, hogy ez nem Magyarország, beszeljek a hivatalos nyelven.
2020. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok, akik lepontoztak biztos jobban tudjak...

#3, Milyen hangnemben szolnak be? Van aki neha ugy szol be tobbe kevesbe viccelve hogy magyar a felesege. Vagy 10 magyarbol csak egyre szolnak ra, mert tudjak hogy o is visszahulyeromanoz csipobol, 5 perc mulva meg egyutt soroznek.

Igaz en csikszeredai vagyok, mig tobbsegben vagyunk nem nagyon kostolgatnak.

2020. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyvárad biharpüspökiben élek s soha nem volt amiatt bajom higy magyarúl beszélek, igaz románúl nem tudok. Meg az is igaz hogy biharpüspöki magyar többségü városnegyede nagyváradnak.

Nagyváradon az a baj hogy egy üzletbe, hivatalba, orvosnál csak románúl kell köszönni meg úgy is szólnak hozzád. Hiába van RMDSZ párt, annyi mintha nem lenne. Mig nem volt udmr is járhattál magyar iskolába, beszélhettél magyarúl. Sőt! Régen mielőtt megépitették a blokkokat még több magyar volt Nagyváradon s ha nem tudtál románúl.akkor mobdták magyarúl mit csinálj meg ufye több román tudott magyarúl. Mióta felépitették a blokkokar, faluról bejöttek a románok, 1989 óta sok magyar kiemigrált magyarolszágra s a lakását román vette meg. Most már se a románok nem tudnak magyarúl se magyar létszám nincs elegendő Váradon s nemcsak hanem Erdélyszerte. Nem is értem minek van rmdsz mikor úgyis románúl kell intézni abszolút mindent. De mondom, éngem nem ért atrocitás hogy magyarúl brszélek. Nyílván Nagyváradon egy önkiszolgáló üzletben a kasszásnak, orvosnál, számlafizetésnél bună ziua- t köszönok mert nem magyarok vannak olyan helyen illetve nem sokan s nem tudod ki az esetleg magyar, mást meg nem kell beszélni mert odaadid a papírokat vagy kiadja a recepter vagy az árú árát megmondja ami a gépen is rajta van. Szóval nem kell itt beszélni románúl. S ahol lakom ott magyar többség van.

2020. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Voltam Romániában, és való igaz, a románok nem kedvelik a magyarokat, de szerintem nem történik olyan, hogy az utcán érné őket ez miatt bármi. Ukrajna ugyanez. De ez csak nagyátlag, nyilván előfordul olyan, hogy valaki szereti a magyarokat vagy nincs velük baja.

Viszont Szerbiában más a helyzet, ott a szerb gyerekek képesek össze verekedni az iskolában a magyar gyerekekkel, annyira beléjük van nevelve ez a gyűlölet.

2020. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!