Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Értékbecslő adás-vételi...

Értékbecslő adás-vételi szerződés előtt?

Figyelt kérdés
Ingatlan eladás előtt állunk és egy potenciális vevő értékbecslővel vissza akar jönni. Azt állítja, hogy a banknak kell, mivel hitelt akar felvenni. Ez rendben is van, de még semmilyen vételi ajánlat, adás-vételi szeződés, de még alku sem történt. A banknak nem lenne szüksége egy adás-vételi szerződésre mielőtt kiküldi az értékbecslőt?

2020. dec. 8. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha hitelre akarja megvenni, akkor majd a bank küld saját értékbecslőt!

Ügyvéd előtt kötött előszerződés kell a banknak, ami egyben a foglaló letétét is igazolja.

2020. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azt hiszi, hogy jó a külsős értékbecslő.

Majd rájön.

2020. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így akar alkudni, az értékbecslője majd jól lehúzza a lakást.
2020. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam 3-as, köszi a megerősítést.
2020. dec. 8. 16:43
 5/10 xswerdy ***** válasza:
100%
megbízhat ő is egy értékbecslőt, mielőtt ajánlatot tesz, de a bankit is kihívhatja már előre. Ki kell persze fizetnie, de akkor már úgy tesz ajánlatot, hogy a kezében van az az értékbecslés, amit a bank elfogad. Nekem volt olyan, hogy szépen megkötöttük a szerződést, beleírtuk, hogy mennyit fizetek foglalónak, mennyit utalok következő részletként, és aztán majd mennyi lesz a hitel, ami az utolsó vételárrészlet. Aztán kijött az értékbecslő, és rettenetesen alábecsülte az ingatlant, így kevesebb hitelt kaptam. Szerencsére ki tudtam zsebből fizetni a különbözetet, így nagy gond nem volt. Lehet, hogy ezt akarja elkerülni az illető, ezért hívná ki a banki értékbecslőt már ajánlattétel előtt.
2020. dec. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Adasvételi szerződés előtt jön a becslő, mivel ez alapján tudja majd meg a vevő, hogy hitelképes-e. Lehet banki és nem banki becslő is, általában a banki értékbecslő sem banki dolgozó, hanem külső cég megbízottja. Nincs ebben semmi trükk, lehet a hitelképessége bizonytalan a bank szempontjából, mi is csak azért tettünk ajánlatot először, mert egyértelmű volt a hitel nagysága alapján, hogy nem a becsült értéken múlik a hitelünk.
2020. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

Még nem is látta a lakást, komolytalan az egész.

Ha húsz lakást néz meg, mindenhova cipeli magával, és kifizeti?

Szerintem valami rokona lehet..

2020. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

"Még nem is látta a lakást, komolytalan az egész."


Ezt honnan veszed, utolsó???

2020. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Valóban félre olvastam.
2020. dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előzetes értékbecslés a neve... Nagyon tájékozatlanok vagytok, gyakori dolog.

Kimegy a banki értékbecslő, felbecsüli a lakást, majd 2-3 munkanap után a leendő vásárlóval közli a becsült értéket, illetve a maximálisan felvehető hitel mértékét.


Ez fontos, mert ha lefoglalózza, és adásvételi után a bankban derül ki hogy 20 millióért vette, de a bank csak 15-re becsüli, akkor annal fogja max a 80%-át hitelezni, vagy kevesebbet, ha falun van..


Ezek az értékbecslések később élnek 90 napig, tehát ha az ügyfél annál a banknál veszi fel rá a hitelt, akkor nem küld ki ismét értékbecslőt, ezzel lerövidítve a hiteligénylés folyamatát.

2020. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!