Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK mikor fog már megszünni?...

CSOK mikor fog már megszünni? Kezdem unni a 14 millás lepukkant házakat...

Figyelt kérdés

2020. dec. 23. 13:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

A feketemunkások is adóznak 27%-ot, amikor elköltik a fekete jövedelmüket, úgy hívják az adójukat, hogy általános forgalmi adó.

Nem véletlenül emelték ilyen magasra az áfát.

Ha benzint, cigit, italt is vesznek, akkor van ott még jövedéki adó is.

Ha ezek a feketemunkások nem keresnek pénzt a becsukott éttermek, stb. miatt (vagy jóval kevesebbet, mint vírus/válság-mentes időkben), akkor bizony az érződni fog az állam bácsi adóbevételeiben is.

Az ingatlanárakra viszont igenis hatással van a csok és társai, minden állami támogatás, vagy olcsó hitel emeli az árakat, mert kereslethez juttat olyan embereket is, akik előtte csak béreltek, vagy csak laktak a meglévő ingatlanjukban, nem gondoltak bővítésre, minőségi cserére.

2021. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Én éppen homlokzatjavításra kérek árajánlatokat, és 10 szakiból már 6 kérdezte meg, hogy felveszem-e az állami támogatást. Amikor meg visszakérdezek, hogy ugyan ez mit befolyásol az előzetes árajánlaton, akkor már csak hebeg-habog. Ennyit arról, hogy itt nincs emelkedés ezek miatt a szarok miatt.
2021. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

22: építőiparban melózom. A tüzépek és szakik nagy része a bejelentés után már közölte is, a jövőre várható megemelt árait.


Ezeket a támogatásokat egyszerűen benyeli a piac, meg egy hazai szűk réteg. Átlag nem jár jól vele sajnos. De ez az én meglátásom.

2021. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok rá jogosult, én "csak" végleges gyámja vagyok egy gyereknek, akit azért nem a kutyaólban tartok. Szóval én meg csináltathatom az egyébként frissen, túlárazottan várásolt, de csok-mentes lepukkant házamat 2x annyiért (azonnal költözhető állapotúra nem volt pénzem ilyen árak mellett). Taps az intézkedéseknek, köszi, biztos ettől megjön a kedvem ahhoz, hogy saját gyereket is szüljek. ja, nem.
2021. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!