Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vidékre költöznénk egy kisváro...

Vidékre költöznénk egy kisvárosba, vagy közeli vonzás körzetébe valami gyönyörű helyre, ami biztonságos, erdő, természet, tó közelében van, tudnátok ilyen helyeket ajánlani ?

Figyelt kérdés

Vidékre költöznénk egy kisvárosba, vagy közeli vonzás körzetébe valami gyönyörű helyre erdő, természet, tó közelében /5-20 ezer közötti lakosság/ amely jó a busz, vagy vonat (is) közlekedéssel rendelkezik, nyugodt, biztonságos helyre gondolok, ahol jó az orvosi ellátás is , és az élethez szükséges üzletek, éttermek, gyógyfürdő, helyben vannak, valamint az ingatlan árak elfogadható szinten vannak .. Ha valaki úgy érzi ilyen helyen él, vagy nyaralt belföldön olyan helyen ahol, egész évben szívesen élne, várom a javaslatokat, nembaj ha nemcsak nevet irtok, örülnek kicsit írnátok mi tetszik a városba nektek, vagy mi az ami miatt különösen jó volt ott lenni.


Érdekel az egész Dunántúli régió , de az ország bármely részéből is szívesen fogadok javaslatokat .



#biztonságos #nyaralás #gyönyörű #tó mellett #jó itt lakni
2020. dec. 24. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen csodálatos hely összességében nincsen. Minden van, minden szép és olcsó. Ez sok éve üti egymást.
2020. dec. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha lenne ilyen már rég ott laknék.
2020. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Sztem vedd ki a kezed a biliből, ilyen nincs, hogy minden is klappoljon. Több ilyen hely is van Magyarorszagon egyébként, de pont a természeti adottságok miatt a turizmusra építenek, ezért munkahely nincs sok, az ingatlanárak és a megélhetés költségei viszont az egekben. Orvosi ellátás tekintetében pedig lassan beszélhetünk arról, hogy nincs olyan kis vidéki magyar település, ahol magas színvonalon, akadozásmentesen működne az egészségügy.


Egyébként szigorúan a kérdésre válaszolva, Balaton és Fertő-tó környéke az, ahol vannak ilyen települések, ehhez mérten méregdrága ingatlanokkal és ahogy írtam, nulla versenyképes munkahellyel.

2020. dec. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Zala megyében vannak ilyen helyek, de nagyon alaposan körbe kell járni a témát, mert vannak nagyon rossz részek is.
2020. dec. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Tímár, Rakamaz
2020. dec. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Mit keresel, nagy házat, kisebb házat, nyaralójellegű ingatlant? Hányan költöznétek?

Környékemről tudok írni, nyilván... Relatíve olcsók az ingatlanok Harkányban, Sikondán a lakható, lakhatóvá tehető nyaralók, és Pécsváradon is a Dombay-tónál/Szászvölgyben lévő lakható/lakhatóvá tehető nyaralók, csak az a kérdés, hogy mihez képest nézzük, hogy olcsó ill. mik valójában az igények!!!

Minden kívánalomnak ezek közül talán Harkány felel meg, de hogy ez miért nem evidens, azt nem tudom... mármint nem konkrétan hogy Harkány, hanem hogy megnézem Magyarország gyógyfürdővel rendelkező/tó közeli településeit, majd ott megnézem az ingatlanárakat...

2020. dec. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Pécsváradról azt tudom írni, hogy csendes, nyugodt környék, ugyan az önkormányzat az örökösen pénzhiánnyal küzd, de ezzel szinte minden település így van. Dombay-tó és környéke meg valóban nagyon csöndes. Ugyan egy pici, mesterséges tó, de fürdőtó is, régen elképesztően sokan fürödtek nyáron, aztán volt egy időszak, amikor nagyon elhanyagolt volt, most ismét nagy figyelmet szentelnek a tóra, többen is látogatják azóta, környezete rendezett. A városban az ingatlanárak relatíve magasak, csak hát nem tudom honnan költöznétek, így lehet a te szemszögetekből még ezek is alacsony/elfogadható árak. Megtudsz nézni mindent a településről, én nem akarok kampányolni mellette, nem vagyok lokálpatrióta. Örökösen a Zengővel vannak elfoglalva, hogy hát az itt van, itt vagyunk a lábánál. Kétségtelenül így van. :D Most épült egy új kilátó, a helyiek jelentős része ha máskor nem is, de dec. 31-én megmássza, ez közös program szokott lenni, idén nyilván elmarad.

Közlekedés Pécs és Bonyhád felé jó, átlag fél óránként járnak a buszok oda-vissza, hétvégén egy kicsit rosszabb. Településen áll Szent István vára, annyi köze van hozzá, hogy Ő alapította. Itt kaptok szállást, de van több vendégház is, válogassatok. Eljöttök pár napra, itt laktok, körülnéztek, eldöntitek! De ne ilyen szutyok időben gyertek, inkább késő tavasszal/nyáron.

[link]

[link]

[link]


Van óvoda, ált. iskola, középiskola, van orvosi rendelő, gyógyház, mentőállomás, boltok, régen sok kocsma volt, mostanra csak kettő van, meg még kettő a tónál, éttermek, cukrászda, uszoda. Gyógyfürdő az nincs, azért el kell menni Harkányba, Magyarhertelendre, de nem rosszból, ezen helyekre a belépő annyiba kerül, hogy nem hiszem azt, hogy ez egy olyan dolog, ahová csak úgy bejár az ember, mintha haza menne, úgyhogy ha a közelében élsz, szerintem ha odaköltözik az ember 1 hétre egy nyaralóba, és az a hét arról szól, akkor az úgy teljesen jó, vagy ha idősebbek vagytok és az egészségügyi állapototokra hivatkozva jogosultak lehettek kezelésre, akkor kértek beutalót a háziorvostól.

2020. dec. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!