Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes lenne idén felvenni a...

Érdemes lenne idén felvenni a babavárót?

Figyelt kérdés

Kecskeméten lakunk, van egy 34nm-es garzonlakásunk a párommal. 2 évem múlva szeretnénk babát körülbelül.

Már fél éve nézegetjük a hátakat, elég elkeserítő a helyzet, most több hónapja nincs semmilyen új hirdetés, pang a piac. Viszont nekem is az az érzésemy idén picit csökkennek majd az árak, utána megint nőnek, ha nem is drasztikusan.


Van 21 millió forintunk (a lakásunkat a szüleim kivasarolják tőlünk ha arra kerül szó, plusz 8 milliónk van a számlánkon).


Arra gondoltam, hogy felvennénk a babavárót, és ha akad vmj jó ajanlat, akkor egyből meg tudjuk venni, nem csúcsunk le róla. Költözni viszont nem szükséges azonnal, mert a lakásban maradhatnánk, amig felújítgatjuk.


Ti hogy csinálnátok ezt? Félek mindenfele hiteltől, hiába van biztos állásunk.


2021. jan. 2. 09:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Hát igérnek most a fiatal házasoknak fűt,fát.Aztán mi lesz ha...

Nekem ilyenkor mindig a nagy kedvezményes autó vásárlási hitelek jutnak az szembe.Aztán egyre romlott a forint,mint ahogy ma is.Aztán hány autót vitt el a bank.Jah, és hány megépittt családi otthont ??

Lesz ennek a nagy család támogatásnak még vissza ütője.

Nagyon át kell ezt gondolni.A bankok 1 forintot sem engednek ki a markukból.

2021. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Visszafizetni vissza tudjuk, évente 3 milliót tudunk félrerakni, egy félelmem csak az, hogyha nem jön össze 5 év alatt a baba, akkor piaci kamatozású hitellé változik és akkor sokkal több lesz a végén
2021. jan. 2. 09:59
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez így már necces. Ha 2 év múlva kezdtek el próbálkozni, akkor már közeli az az 5. Ha valamilyen eü probléma van, netán lombikra kerül a sor, akkor simán kicsúszhattok. Persze ne így legyen, de mi ebből a megfontolásból akkor vesszük fel, ha már megfogant a baba.

Megjegyzem. A 3 milliós évi megtakarításba belekalkuláltátok, hogy 2 ingatlant kell fenntartani párhuzamosan és a felújítás, bútorozás is elvisz egy rakás pénzt közben? Az első években nem a hitel előtörlesztése lesz a legnagyobb gondotok.

2021. jan. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 mindentudó99 ***** válasza:
56%
A babavárót egy hét alatt el lehet intézni. Ez miatt nem csùszol le semmiről. Okos ember pedig megfontoltan veszi fel álltalában 6-7 hónapos terhesen. Közeli ismerőseim így csinálták. Egy kettő nem. Olyan is van aki felvette most meg néz ki a fejéből mert nem esik teherbe.
2021. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát elkölteni nem muszáj addig, csak ha tálalunk olcsót, de mikor 2 év múlva aktuális lesz a babatéma, akkor meg már lehet megint felmennek az árak. Ezért lenne érdemes idén venni. A mostani lakást nem nagy dolog fenntartani, 20 ezret fizetünk mindennel együtt havonta. Mondjuj ha gyorsan meg van az igénylés, akkor valóban nem érdemes előbb, abban igazatok van, de nem tudom hogy ez így működik-e.
2021. jan. 2. 12:37
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Én biztosan nem fordulnék semmiféle állami támogatás felé, ha ennyi pénzem lenne. Pénz nélkül mást mondanék, de így nem.


Épp most vagyok ingatlan adásvételben, és még a 16 évvel ezelőtti szocpollal is szivatják őket.

2021. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hiába van ennyi pénzünk, nem tudunk belőle semmit venni, 30 millió egy lepukkant kádárkocka. A telkek 9 milliótól kezdődnek
2021. jan. 2. 14:34
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Tudom sajnos, de emellé egy piaci alapú, fogyasztóbarát lakáshitel sem drága, és nem is vállaltok benne semmi hülyeséget.
2021. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De annak mi értelme, hogy a sokkal rosszabb hitelt valasszuk? Semmi értelme. Ha itt nem jön ossze a babay akkor is jobban jár az ember, mint a sima hitellel, viszont ha összejön, akkor viszont sokkal jobb lehetőség
2021. jan. 2. 14:42
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk a babaváróra ez tényleg igaz, igazad van :)
2021. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!