Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kb. 9-10 millió babaváró...

Kb. 9-10 millió babaváró hitelt szeretnénk felvenni, hogy lakásvásárlási szempontból jobb helyzetben legyünk. Szerintetek megéri? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Ha 3 év végén (gyerek születése nélkül) végtörlesztenénk, a 3 év alatti kamattámogatást is vissza kell fizetnünk.



Ez körülbelül milyen összeg lehet. Van erre kalkulátor? Egyáltalán jól logikázunk, hogy babavárót vegyünk fel? Mivel az szabadon felhasználható a normál lakáshitelhez képes sokkal előnyösebb.



Köszi a segítséget előre is!


Trollok kíméljenek! Tudom, hogy a támogatást vissza kell adnom.



2020. szept. 22. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem éri meg, a kamatbüntetés sokkal rosszabb lesz, mint ha rendes hitelt vennétek fel.
2020. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Részlet a cíkkből:


[link]


"A Babaváró támogatás kamatozása, kamattámogatása

Az induló kamat az 5 éves névleges futamidejű állampapír aukciós átlaghozamának 130%-a, 2 %ponttal növelve. (Ha most májusban igényelhető lenne ez a hitel, akkor az induló kamata jelenleg 4,76% lenne.) Nagy előnye ennek a Babaváró hitelnek, hogy a futamidő első 5 évében a kamatot az állam fizeti meg helyettünk, ha pedig ezen időszakban lesz egy gyermekünk, akkor a teljes futamidő alatt végig kamatmentes lesz a konstrukció.


Vagyis, ebben az esetben kamatmentesen juthatunk hozzá az akár 10 millió forintos “ingyen” hitelhez.


Ha nem születik gyermekünk az első 5 évben, akkor viszont egy összegben kell megfizetnünk az addig igénybe vett, nagyjából 2,1-2,2 millió Ft összegű állami támogatást, mégpedig legfeljebb 120 napon belül. Továbbá a futamidő hátralévő részére a kamatmentesség is megszűnne, a kamat pedig az 5 éves névleges futamidejű állampapír aukciós átlaghozamának 130%-a lenne, 5 %ponttal növelve. (Ez jelenleg 7,76%-os kamatot jelentene.)"


Ha ez kell nézni:

[link]


Akkor 1.7%*1,3+2%, ami 4.21


1.136.000 Ft. a kamattámogatás, ha a felvételkori referencia kamatot nézzük.


Elrontom valahol a számolást?

2020. szept. 22. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
"Ez jelenleg 7,76%-os kamatot jelentene" - szerintem ennél kedvezőbb piaci hitelt is találsz. Főleg 5 éves futamidőre. De ahogy gondoljátok, szerintem a babavárót akkor érdemes csak felvenni, ha legalább egy gyereket produkáltok is, egyébként meg ugyanolyan hitel, mint a többi, fixen rosszabb kamattal.
2020. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. évben végtörlesztenénk. a 7,76% kamat 5 év után lenne, ha nem lenne gyerek, addigra már 2 éve visszafizettem a hitelt, nincs mit fizetni, ergo a ~4.21 % kamat ketyeg az első három évben nem? Nem helyes így?
2020. szept. 22. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ezt itt senki nem fogja tudni megmondani neked, max a bank. Az is lehet, hogy helyes, de nem igazán értem az értelmét, hiszen még a 4,21%-nál is lehet valamivel kedvezőbb lakáshitelt találni most, amit ha felveszel pl. 10 éves futamidővel, ugyanúgy ki tudsz fizetni 5 éven belül, de ha véletlenül beüt a krach és mégsem, akkor sem sarcolnak meg.

A babavárónak akkor van igazán jelentősége, ha születik baba, hiszen így gyakorlatilag kamatmentes, illetve jó időre szüneteltethető is. A te logikádban nem látom mit is nyersz ezzel.

2020. szept. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!