Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tartalékoljak lakásra?

Hogyan tartalékoljak lakásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben az évben szeretném elkezdeni a lakásprojektet. Lakásra gyűjteni pénzt. Álmaim lakása egy társasház lakás lenne.Árai jelenleg 18-24 millió között mozognak, na ezek mikor már meglesz a teljes összeg addigra vagy feljebb mennek vagy már eladva lesznek. Egyedül szeretnék majd lakni és régóta az a célom és az álmom, hogy ezt megvalósítsam. Hogy kezdjek gyűjtögetni a lakásra és ne kísértsen a pénz, hogy muszáj elkölteni felesleges dolgokra? Hol tároljam a lakásra félre tett pénzt? Hol lenne biztonságos? Hogyan tereljem el a gondolataimat a lakásról, hogy ne az legyen bennem, hogy jajj még van 10 év mire összegyűlik a pénz? Belefogjak hitelbe ha elértem bizonyos önerőt vagy harcoljak tovább és egyszer meglesz? Jelenleg nem dolgozom de ebben a hónapban mindenképp találok munkát meg olyat ahol legalább 200 felett keresek. Így félre tudok tenni meg magamra is tudok költeni. Mit tanácsoltok? Akik már vettek házat hogy fogtak bele? 23 éves lány vagyok.



2021. jan. 3. 19:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is lakj még otthon pár évet. Ha nettó 200at megkeresel, akkor havi 100 ezret tegyél félre belőle. Ez évente 1,2 millió ft. Minden évben vegyél MÁP Pluszt, ez 5 év alatt 27% kamatot hoz összesen és nincs kamatadó. Nagyon jó a konstrukciója, ingyenes a számlavezetés díja is ha a kincstárnál vezeted az értékpapírszámládat.


Hitelt muszáj lesz felvenni, ha nem akarod kb. 15 év alatt összegyűjteni a lakás árát vagy ha a szülők nem tudnak segíteni pár millióval.

Viszont a hitel sem ördögtől való dolog. 10 millió hitel 20 évre (10 évre fixált kamattal) havi 55 ezer ft kb. Ez nem olyan vészesen sok.

2021. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1.Nagyon köszönöm! :)

Nem igazán félek a hiteltől csak nem igazán értem a lényegét. Szóval ugye meg lesz egy bizonyos önerő onnantól lehet kérni hitelt a lakáshoz. Mi pontosan a hitel? Neked adnak pénzt amit vissza kell fizetned vagy pontosan mit jelent? Hitel témában eléggé távol vagyok.

2021. jan. 3. 20:10
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az egyessel. Otthon lakni minél tovább.


Az én tippem ezeb felül, hogy amikor már nem bírod otthon, akkor NE álmaid lakását akard megvenni. Az egyelőre túl drága, és amúgyse lehetsz biztos benne, hogy az tetszene hosszútávon, ami most is. (én pl a Blahához kozel akartam lakni egyetemistaként, most viszint a gondolatától is kiráz a hideg)


Szóval amint úgy döntesz, hogy lépsz, vedd meg a legolcsóbb lakást, mondjuk egy 12 milliósat.

Így nem lesz, vagy minimális lesz a hiteled. Azaz, egyelőre nem a hiteltörlesztők viszik el a fizetésedet (amiken gyönyörű kamat van - a bank számára), hanem ismét tudsz félretenni és a meglévő pénzedet kamatoztatni.

Óriási különbség, hogy 5 éven át Te kapsz kamatot, vagy 5 éven Te fizetsz kamatot.


Szóval otthon(pénzt félrerakva) , aztán olcsó lakás (pénzt félrerakva), aztán álom lakás.

Én is így csináltam, most már nem hogy megvan az álomlakásom, de van egy második, olcsó lakásom is, amit kiadok.

2021. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Még egy jó tipp. Az egyes azt mondta, a fizetésed felét rakd félre.

Nos, én szerintem rakj félre annyit, amennyit csak tudsz. Ha megteheted, hogy a fizetésed 80%át is félreteszed, hát hajrá!

Csak azért mert jól keresel, nem kell száz ezres telefon meg autó. Elég 5 évente egy 20 ezres teló, meg gyaloglás/bkv.

2021. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket :D.

12 millióért van lakás budapesten? :O

amúgy kicsit tulzás igen hogy "álmaim lakása" csak egy egyszeru lakás is elég nekem kicsit felpofozva :).

2021. jan. 3. 20:23
 6/20 A kérdező kommentje:

Mellesleg nem kell nekem autó vagy drága mobil :D.

nekem jó egy jó fajta samsung meg beérek a bkvval hisz mindig azzal mentem.

2021. jan. 3. 20:25
 7/20 anonim ***** válasza:

Az ingatlan.com szerint jelenleg 120 db lakást árulnak Budapesten 12 millió alatt.


Ha mind vállalhatatlan, akkor növeld a keretet, de a lényeg, hogy ne egy elérhetetlen álomra gyűjts - egyelőre.

2021. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A mentális részére meg annyit, hogy szerintem minden egyes embernek vannak hosszútávú tervei. Ezzel tehát nem vagy egyedül.

Meg fogod tanulni a helyén kezelni őket, folyamatosan haladni feléjük, de anélkül, hogy lerágnád közben a körmeid.

2021. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Na valaki magyarázza már el ezt a hitel dolgot mert sosem értettem :D.

Szóval van egy önerőd aztán kérsz hitelt amit megkapsz készpénzben és vissza kell fizetned vagy hogy van ez?

2021. jan. 3. 20:30
 10/20 A kérdező kommentje:

Amúgy köszi a válaszokat.

tényleg hasznosak főleg az hogy ne egy elérhetetlen álmot üldözzek hanem kisebbel is belehet érni és akár azt felujitani :) erre nem is gondoltam.

2021. jan. 3. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!