Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitel külföldi jövedelemmel?

Lakáshitel külföldi jövedelemmel?

Figyelt kérdés

A párommal 6 éve élünk Németországban. Szeretnénk lakáshitelt felvenni Magyarországon. 10 milliós összeget. Jön a baba és 3-4 éven belüli hazaköltözést tervezünk. Célunk most találni egy házat és aztán felújítani.

Nekem 6 éve megszakítás nélküli folyamatos határozatlan idejű munka szerződésem van. A páromnak decemberig szintén 6 év bejelentett munkaviszony de most ő váltott ahol 2 éves határozott munkaszerződést kap.

Egy havi jövedelmünk 1 millióforintra jön ki. (Albérlet, autó, biztosítás, rezsit nem vontam le belőle)

Kérdésem az lenne hogy kapunke hitelt külföldi jövedelemel esetleg vane valaki hasonló helyzetben és hogy körülbelül mennyi időt vesz igénybe egy otthoni hitelígénylés és bírálat?

Válaszotokat előre is köszönöm!



2021. jan. 3. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt erre nem fogsz tudni választ kapni, csak kifejezetten hitelszakértőtől. Külföldi jövedelmet nagyon ritkán fogyadnak el a bankok, és pont erre a ritka esetre van szükségetek.
2021. jan. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kint jóval kedvezőbb hitelek vannak.
2021. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg a CSOK leírását. Mintha pont lenne benne valami, hogy külföldi munkát is beleszámítanak, de nem 100%.

Ahhoz ugye a vissza nem térítendő támogatás mellett pont 10 millió hitelt is adnak.

2021. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz h kedvező hitelt kapjátok itthon kellene dolgozni az egyikotoknek es mind 3 havi berpapir es határozatlan idejű munkaszerzodes szukseges
2021. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Ha kint dolgozol, elég életképtelen vagy ha nincs egy házra való félretett pénzed, én 3 év alatt kitermeltem egy ház árát, hülye lettem volna hitelt felvenni. Válts munkát
2021. jan. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én az OTP nél voltam és azt mondták hogy mivel látják mi a bejövő (munkabér) minden féle munkáltatói nélkül kapnék hitelt. Bár CSOK ot nem említetted de ahhoz magyar TB jogviszony kell legalább az egyik félnek.
2021. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
* ja és szintén külföldi munkabér
2021. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 moozygoo ***** válasza:
Fogtok tudni hitelt felvenni, de részleteket azt bankoktól kell végigkérdezni, vagy egy pénzügyi szakértőhöz kell menni, akinek az a munkája hogy ezzel foglalkozik.
2021. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#6 törvényi előírás, hogy munkáltói jövedelemigazolás nélkül nincs hitel, akkor sem, ha folyószámlára érkezik.
2021. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9es: én idén júniusban vettem fel hitelt. Jövedelemigazolást nem vittem (nem kértek). A bankszámlámat viszont megnézték, és látták, hogy az a cég, amelyiknek bemondzam a nevét, havonta mennyit utal. Azt az összeget felírta valahova, és biztosított, hogy ezzel meg fogjuk kapni az elbírálás után.

Meg is kaptuk.

2021. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!