Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyibe kerül későbbi házastá...

Mennyibe kerül későbbi házastársa átíratni az üres telket?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni 1 telket, de csak pár hónap múlva házasodunk össze. Mennyibe fáj ez, hogy elsőnek az én nevemre kerülne, utána már az övére is?
2021. jan. 15. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Neki is lesz benne pénze? Mert ha nem, akkor inkább ne, mert később megbánhatod.

Kollégám is jófej akart lenni, mikor adott az élettársának a lákasból 10%-ot, miközben mindent ő fizetett,sőt a csaj valamiért be sem volt oda jelentve. Aztán a csaj tartotta a markát mikor szétmentek.

2021. jan. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én vagyok a csaj, és igen, van benne neki is pénze, de nem házasodtunk még össze sajnos, így nem tudom hogy megy ez
2021. jan. 16. 00:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is megvehetitek ketten, aztán részarányosan iratjátok a nevetekre.
2021. jan. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Ott inkább csak ügyvédi költség a drága.

Én nem tömném a zsebüket feleslegesen, inkább gondolod át az egészet.

2021. jan. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Azért nem akarod, mert a pasi nős és nem akarod, hogy a telked negyede az asszonyé legyen? Mert erre ez az egyetlen racionális magyarázat.

Ha nagyon kell neked az a telek, akkor vedd meg a saját nevedre, aztán majd 10 év múlva, ha a kapcsolat kiállta a próbát, gondolkodj el rajta, hogy mit íratsz és kinek a nevére.

2021. jan. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm. Nem, nem nős, 28 évesek vagyunk, terveztük az esküvőt, de most tálaltunk egy olcsó telket
2021. jan. 16. 09:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Akkor meg minek bonyolítani? Vegyétek meg már most 50-50%-os tulajdoni aránnyal! Nem csak házasoknak lehet közös ingatlanuk.

2021. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ezt nem tudtam!
2021. jan. 16. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!