Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy zártkeri ingatlanom.3...

Van egy zártkeri ingatlanom.3 hónapja jött rá egy vevő, voltunk ügyvédnél ahol megtörtént az előleg.3 hét késéssel feladta a levelet, hogy megtörténjen a 60 napos kifüggesztés. Azóta ez lejárt, a jegyzőtől már másnap ment a levé. Azóta eltelt 2 hét?!

Figyelt kérdés
Egyszóval itt az ügyvéddel van a probléma.. a kifüggesztés 8 napon belül kellett volna megtörténnie, de 3 hét lett. A levél, ami a kifüggesztés után ment neki, elsőbbségivel lett feladva tehát 2 munkanapon belül ott kellett lennie, de ő állítja, hogy nem jött meg. Azóta voltam a jegyzőnél, hogy kérnék erről a papírról másolatot és elvinném az ügyvédnek de szabadságon van. Nem tudom, hogy most mihez kezdhetnék, hogy végre megtörténjen a kulcsátadás és megkapjam a pénzem?! A vevő már az esedékes találkozó összegét az elsőnél kifizette, szóval az ügyvéd váltás nem igen jöhet szóba.

2021. jan. 19. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Minek ügyvéd? Nem kötelező. Kenyeret is csak ügyvéddel tudsz venni? Szerintem amelyik ügyvéd ilyen kamu munkát elvállal az máshogy is lehúz. Persze tévedhetek
2021. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az én ügyvédem, a vevőé. Másrészről több millióról van szó, nem egy kenyér áráról. Házat pedig nem veszünk ügyvéd nélkül.
2021. jan. 19. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hál istennek autót, házat is vehetsz ügyvéd nélkül . ugyanannyi papírmunka. Jegyző is elég ingatlanra
2021. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
3. Ne keverd a jegyzőt a közjegyzővel!!
2021. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1es: ingatlan adásvételi szerződés csak ügyvédi ellenjegyzéssel érvényes. Enélkül nem jegyzik be a vevő tulajdonjogát a földhivatalnál. Szóval kötelező az ügyvéd ingatlannál. A jegyzőnek semmi köze ingatlanok adásvételéhez. Teljesen más a szerepe. Én javasolnek bevonni itt egy másik ügyvédet vagy ingatlanforgalmi szakjogászt.
2021. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Közjegyző is elég nem kell ügyvéd. Ne a tv ből tájékozódj
2021. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

6: de láthattad, keveri a jegyzőt a közjegyzővel!

Ilyen fokú tájékozatlanság esetén szerintem mégis jobb, ha kifizeti az ügyvédet.

2021. jan. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg ott tartok, hogy ma erélyesebben rászóltam az ügyvédre, valami csoda folytán ma meglett a papír amit a jegyző küldött neki. Plusz még a földhivatalba is átment, hogy megsürgesse az ügyet. Else hiszem. :) köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 20. 18:39
 9/9 anonim ***** válasza:
A Te ügyvéded is, csak a vevő fizeti.
2021. jan. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!