Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A következő néhány évben...

A következő néhány évben állandósulni fog az éves ~kb 15%-os ingatlan ár csökkenés?

Figyelt kérdés

Tudom, ez még csak Budapest piacára jellemző. Sokan mondhatják, hogy az agglomerációban, a balatonnál, a velencei tónál még nem látni semmit ebből. De abban biztosak lehettek, hogy hosszabb távon ami Budapest ingatlanpiacán történik, az szét fog gyűrűzni az egész országba. Márpedig Budapest ingatlanpiaca nagyon erős recessziós szakaszba csapott át.

Ugyanúgy ahogy az árrobbanás is Budapesten kezdődött, eleinte még annak csak a belvárosában, aztán szépen gyűrűzött kifele mindenhova.

Az árnövekedés fázisa is jó pár évig 5-6 éven át tartott. A következő évekre ugyanez csak visszafelé fog menni?



2021. jan. 19. 23:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem fog itt gyűrűzni semmi sehova, és egy pici átmeneti megtorpanásból nem lesz tendencia. Az elképzelhető, hogy a következő években lesz egy kis megtorpanás, vagy hogy egy ideig csak szerényebb mértékű emelkedés lesz. De csökkenésben ne reménykedj, pláne nem tendenciózus jelleggel. Évente -15% mint tendencia? Normális vagy, hol élsz te ember?
2021. jan. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%

Most se csökkentek 15%-ot. Nemhogy ez lenne a tendencia.

Az lehet, hogy egyes helyeken / bizonyos típusú ingatlanok "olcsóbbak" lettek, de ezt nem lehet általánosítani.

Felénk az árakban nincs változás, vagy annyira minimális, hogy nem érzékelhető.

Mivel kevés a (jó) lakás, alig van üres belvárosi telek, ezért a tarsasházi lakások szinte azonnal elkelnek.

2021. jan. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

Irreaálisok az elvárásaid, kérdező. Olyan nincs az ingatlanpiacon, hogy az egyenletesen minden évben ugyanannyi százalékkal változzon. Bármelyik irányba. Az ingatlanpiac nem egy egyenletesen változó matematikai képlet.

Ebben az évben még tartani fognak ezek a korlátozások (a legújabb hírek szerint pünkösdig, amit a kormány vehemensen tagad, tehát igaz :( ) ami rányomja a bélyegét a turizmusra, vendéglátásra, a munkaerő-piacra. ez még jelentősen hatni fog az ingatlan-piacra, ahogy a fél év múlva végetérő moratórium is. Ki tudja, akkor hány ingatlan fog a piacra kerülni, és milyen áron. Én erre az évre még stagnálást, esetleg némi további csökkenést várok (sztem 10%-nál több nem várható, de ez csak egy laikus magánvélemény), de sztem ebben az évben el fogja érni az ingatlanpiac a völgy alját. Az elkövetkezendő 2-3 évben stagnálni fog, jó eséllyel, de ahogy áll talpra a gazdaság és a turizmus, szépen lassan újból el fog indulni felfele.

A nagyobb ingatlanpiaci esés ellen szólnak a támogatások is. Ugye, azt te is érzed, kérdező, hogy mekkora hülyeség az "elfogytak a szülőképes korú nők" kijelentésed? Minden évben vannak nők, akik kilépnek a szülőképes korból, és minden évben vannak nők, akik belépnek a szülőképes korba. Jön a következő generáció. Ez az élet körforgása. És most a felújításokra is adnak támogatást. Meg otthonteremtésre is akár 35 millát össze lehet szedni. Ennek továbbra is lesz felhajtó ereje az ingatlan-piacon. Meg az infláció is jelentősen pörög (tudom, a statisztikák mást mondanak. Én azt nézem, mennyit kell fizetnem ugyanazért az áruért a pénztárnál az egy évvel ezelőttihez képest.), és a forint is jelentősen gyengül, ami szintén az áresés ellen hat az ingatlanpiacon is.

Egy biztos: a mai árak feléért már nem fogsz ingatlant venni. Ha ingatlant akarsz venni, ebben az évben vegyél, most egész jó árakon lehet kapni az elmúlt évekhez képest. Ne építs arra, hogy ami ma 30millió, az pár év múlva 15 millió lesz.

2021. jan. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

Laknál Debrecenben, szerintem az ingatlan áraktól már szívrohamot kaptál volna :)

De mégis veszik a viszonylag nagy 3-4 szobás paneleket 25-30 millió között, sőt.. szerintem is durva de ez van... A kertes házakról már ne is beszéljünk...

2021. jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

Az ingatlanárak folyamatosan emelkednek. Néha van egy-egy megtorpanás, de a trend az, hogy csak drágulnak és drágulnak. Szóval a helyedben nem számolnék 15%-os csökkenéssel.


A szülőképeskorú nők pedig továbbra is jól vannak.

2021. jan. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#2 - a házasságok fele sajnos válás. Ez statisztika.


Egyébként ekkora csökkenésre én nem számítok.

2021. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
95%

Forrás? Hogy elfogytak a nők?

Egyébként ahogy szerinted elfogytak, úgy belekerültek szülőkorba is, nem állt meg az idő :D


És egyre több kedvezmény illeti meg őket, mint például már nem 70 % a GYED/CSED, hanem a fizu 100 %-a!

És ott az 25 év alattiak adókedvezménye.


Kár jóslatokba bocsátkozni, főleg így 2020 után. 1 évvel ezelőtt senki a világon nem mondta volna meg, hogy maszk nélkül ki sem léphetünk a házból.

2021. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Olyan nincs az ingatlanpiacon, hogy az egyenletesen minden évben ugyanannyi százalékkal változzon."

Nincs? Akkor mi volt az eddigi 5-6 évben? Sőt, nem csak hogy nincs ilyen, de ez törvényszerű! Az ingatlanpiac mindig ciklikus, nézd meg az USA 100 évre visszamenő ingatlanpiacát.

"Elfogytak a nők?"

Azok a nők akik megfelelnek a támogatások kritériumának, tehát jó családból származó, karrierista, diplomás nők, akik ráadásul 3-4 gyereket akarnak azok igenis már elfogytak, már mind igénybe vette aki akarta.

Egyébként általános demográfiai alapok megvannak? Hogy elöregedő ország vagyunk, egyébként is folyamatosan csökken a szülőképes nők száma, és folyamatosan duzzad a 40 fölöttiek tábora Magyarországon. Megvan?

2021. jan. 20. 16:09
 19/25 anonim ***** válasza:
92%
Forrásokat mutass az összeesküvéselméletek helyett.
2021. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
97%

"Azok a nők akik megfelelnek a támogatások kritériumának, tehát jó családból származó, karrierista, diplomás nők, akik ráadásul 3-4 gyereket akarnak azok igenis már elfogytak, már mind igénybe vette aki akarta"


Miért is vettem volna fel, mikor jövő évvégéig fel lehet? Te egy olyan világban élsz,amit kitaláltál magadbak,de köze sincs a valósághoz

2021. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!