Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A külföldi kereslet teljes...

A külföldi kereslet teljes kiesése, valamint az IT bérek brutális csökkenése, junior/kezdő álláslehetőségek megszűnése ütős kombó lesz a Bp.-i ingatlanárak leverésére?

Figyelt kérdés

Eddig az volt a mantra, hogy úgyis van fizetőképes kereslet, no meg kényszerből rengeteg fiatalnak kell felköltöznie, mert csak itt vannak lehetőségek.

-a külföldi kereslet megszűnt, ami erősen fizetőképes volt

-az IT bérek csökkentek, pár százezerért keresnek már csak olyan magas kvalitású szakembert, aki régen milliókat is elkérhetett, mert megtehette, ma már nem

-rengeteg fiatalnak kellett régen Bp.-re költöznie, mert csak itt tudott pályakezdő diplomásként elhelyezkedni. Most már sehova sem keresnek pályakezdőket

-a leépítések mindenhol folyamatosak


Ez egy elég radikális és ütős kombináció lehet a Budapesti ingatlanok értékének a reálisra való visszaállítására? Főleg úgy, hogy a CSOK és a hitel válság is most fog beütni, jönnek a tömeges árverezések.

Tehát egy 2-2,5 szobás panel max 10 millió forint lesz, annál nem fog többet érni, mert nem lesz aki megvegye?



2020. nov. 6. 13:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Álmodik a nyomor... :D
2020. nov. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Igen, jövőre már ingyen lesznek a lakások!!! Ha az nem lesz elég, akkor az emberek támogatást fognak kapni amiért beköltöznek egy lakásba ingyen!!! Kivéve az IT-sok!!!!
2020. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

"Álmodik a nyomor..."

Én aztán nem álmodok pesti panelről, és külföldön élek. Nincs szándékomban haza költözni.

Magára a piaci folyamatra vagyok kíváncsi, elfogultság mentesen.

2020. nov. 6. 13:42
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

IT-s vagyok (fejlesztő) nem hallottam munkanélküliről az ismerősök körében. A fizetése is mindenkinek elfogadható.

Hitelre bárki tud lakást venni pár év után

2020. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ez szemenszedett hazugság. Nézz fel egy álláskereső fórumra, vagy csoportba. Százával könyörögnek, főleg a kevés tapasztalattal rendelkező IT fejlesztők állásért Budapesten. De nem találnak.
2020. nov. 6. 14:16
 6/29 anonim ***** válasza:
50%

Ok, akkor neked biztos igazad van.

Aki akar, az talál munkát, főleg Budapesten.

2020. nov. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

#5


Küldenél egy linket? :D

2020. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem kell link, írd be facebook csoportkeresőre, hogy informatikai állások, minden nap van könyörgés és sírás, és egyre alacsonyabb, pofátlanabb bérekért keresnek egyre inkább csak tapasztalt szakembert.
2020. nov. 6. 14:32
 9/29 anonim ***** válasza:

Sírni azt mindenki tud, meg mástól várni a megoldást.

Tenni kell.

Küldesz linket? Én is megnézném...

2020. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"írd be facebook csoportkeresőre, hogy informatikai állások"

hajrá

2020. nov. 6. 14:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!