Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megérné nyaralót venni saját...

Megérné nyaralót venni saját magamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Régen kiskoromban mindig lementünk egy eldugott kis községbe nyáron, ahol imádtam lenni. Mindig feltöltött a friss levegő, a madarak csicsergése, eső utáni frissesség, maga a hely is gyönyörű volt. Volt ott 2 házunk is csak sajnos a család eladta őket pénzhiány miatt, meg nehéz volt nekik fenn tartani. Szóval én vissza varázsolnám azt a helyet, hogy újra legyen ok lemenni oda, mert amúgy nincs mert kicsit messze van. Én szerintem fenn tudnám tartani, meg foglalkoznék is vele, bár nem tudom későbbiekben a munkám, hogy engedi meg majd, hogy mikor menjek le oda. Nyilván nem ugyanazt a házat fogom megvenni mivel szerintem az nem is eladó sőt lehet nem is lesz az, de ez nem lenne lényeg, inkább maga a hely miatt, mert van ott kiváló termál fürdő, szép erdők, búzamezők, kedves kis utcák amik nagyon jók biciklizni vagy rollerezni. Ott a házak nem kerülnek annyira sokba. Én saját lakást nem igen szeretnék, mivel nincs okom és kedvem külön költözni a családtól. De ez a nyaraló megváltás lenne a szürke hétköznapokból a friss falusi levegőre. Hamarosan új munkát fogok dolgozni, de több fizetéssel csak nem tudom,hogy lehet megoldani munka miatt a lejárásokat, mert gondolom lesznek szabadságok, szabad hétvégék, ünnepek meg ilyenek. Akik dolgoznak azok hogy oldják meg, hogy lemenjenek nyaralójukba ha van esetleg? Mit gondoltok erről? 22L vagyok.



2021. jan. 21. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el. Egy nyaraló egyrészt nem csak akkor kerül pénzbe, amikor megveszed, másrészt meg több a nyűg vele, mint az öröm, főleg, ha egyedül vagy.


Olyankor lehet esetleg értelme, ha home officban tudsz dolgozni, akkor egész nyáron ott lehetsz, ki tudod használni.

2021. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Csak akkor, ha nem számít az a havi X összeg a fenntartásra ÉS A 0-24-ES KIVONULÓ ŐRSÉGRE, és mellette olyan a melód és a pasid+kölyköd, hogy lesz időd lejárni + van gyors kocsid.


ÉN ezért nem vettem. Inkább bérelek vendégházat mindig más-más helyen, hol erdőnél, hol tóparton, hol lápvidéken,...

2021. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet.

most hogy jobban belegondolok :/

2021. jan. 21. 21:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azért adtam el a nyaralót, mert szeretek utazni, változatos helyeket megismerni.

Míg megvolt a telek, mindig oda voltam kötve: oda kellett menni, mert füvet kellett nyírni, kiszellőztetni a házat, leszedni az almát, téliesíteni a kerti csapot stb. MINDIG ott voltunk, ha volt szabadidő, hétvége, szabadság.

A fenntartása is pénzbe került, nem kevésbe, valamit mindig kellett javítani, szerelni, felújítani.

Mióta nincs meg a telek, sokkal többfele járunk. A falusi szállás, vendégházak nem kerülnek igazából többe, mint a telek éves fenntartása, állagmegőrzése volt. És így a nyaralások változatosabbak, és nincs az a nyomás sem, hogy nem lehet az, hogy inkább maradjunk most hétvégén otthon, és lustálkodjunk egész nap, mert jaj, muszáj menni, mert ezt vagy azt csinálni kell.

De a legnagyobb különbség tényleg az, hogy amíg telek volt, csak ott voltunk, másfelé nem utaztunk az országban.

Szóval, ezeket is gondold át, a romantikus emlékek mellett. OLYAN úgysem lesz, mint amilyenre emlékszel, mint amilyen régen volt. Soha többet semmi nem lesz olyan, mint régen volt.

2021. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez mind igaz. Akkor érheti meg, ha amúgy nem akarsz utazni, esetleg van pénzed hogy valami helybeli néha takarítson, füvet nyírjon. Kisgyerekkel, a GYED/GYES idején, vagy ha valaki tanár és egész nyáron tudja használni, vagy adott a távmunka. De "rendes", bejárós munka mellett nagyon nehéz bármit csinálni. És hát minél közelebb van, annál könnyebb.


Melyik település volt ez?

2021. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5.azt nem szeretném elmondani :)

tolna megye ennyit elmondhatok.

2021. jan. 21. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az előttem írók hozzászólását.

Gyerekként nekünk is volt nyaralónk (illetve pontosabban egyik nevelőapai nagynénémé, a másik az anyai nagyszüleimé volt), akkor szerettük nagyon, mert jó volt kimozdulni jó időben a városból.

De ugye közben növekedtünk, és kamaszkoromban, illetve 18 éves korom felett már egyre inkább nyűgnek éreztem, mindig azért kellett menni, mert volt valami munka. Idővel a családom is rájött erre szerencsére, és el lettek adva.

Ma meg már ugye dolgozó ember vagyok, a kevés szabadságomban inkább mindig máshova utazok szívesen, egyrészt változatosabb, másrészt olyankor tényleg pihenek, nem takarítok, meg kertészkedek.

Ha már kert, idővel esetleg veszünk családi házat állandó lakóhelynek a városban (nem túl nagy kerttel, inkább csak kisebb udvarral, bár egyelőre ezt sem tervezzük, nem is tudnánk még miből), mert még ha van is munka azzal is, de ahhoz legalább nem kell külön leutazni, hogy megcsináljuk a kertet.

2021. febr. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
88%

Ha megteheted, vagyis úgy állsz anayagilag, akkor mindenképp tedd meg. Egy ilyen kis nyaraló valóban életmentő lehet a városi szürkeségből kiszakadva.

Amennyiben más finanszírozási megoldásban gondolkodsz, akkor is tedd meg és addig bérbe adhatod, amíg megfelelőnek látod. Sok sikert kívánok hozzá.

2021. febr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!