Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy működik a lakáshitel?...

Hogy működik a lakáshitel? Nagyon nem értem :D

Figyelt kérdés
Nagyon bonyolult nekem ez a lakáshitel téma, ezért segítséget szeretnék kérni. Van pár dolog amit nem értek. Mi alapján lehet valakinek lakás hitele? Mi pontosan az a lakás hitel meg önerő? Ha megvan bizonyos önerő ami kell a hitelhez onnantól már belehet költözni az adott lakásba vagy akkor ha megvan a teljes összeg? Vagy hogy megy ez? Mivel vagyok mondjuk előrébb ha pl.albérlet helyett hitelt fizetnék. A teljes összeg több 15 évbe telne mire meglenne, így az nekem bukta. Tegyük fel, ha van 10 millió forint önerőm lakásra, és a lakás 34 millióba kerül, így hogy van a dolog? Szóval ha úgy ítélik, hogy jó az önerő és megadják a hitelt a teljes összegből akkor már tulajdonképpen enyém a ház és beköltözhetek akár? Az én álom lakásom 30-40 millió forint körül vannak és olyan helyen amit én néztem ki, máshol nem tudnám elképzelni lakást venni. Mit tennétek a helyemben? 24L

2021. jan. 21. 23:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Megakarod venni a lakást, 30 millióért árulják, neked csak 10 van. A maradék 20 millió a hitel, 10 millió a lakásvásárlásra az önerőd. Ha alkalmas vagy rá a bank szerint, akkor megkapod a hitelt, és lesz 30 milliód, amivel kifizeted a lakást. A hitelt az évek alatt visszafizeted, viszont egyszer vége, legyen 15 év. Azért jobb mint az albérlet, mert a havi törlesztőrészletet (ami valszeg kevesebb is mint a bérleti díj) nem egy másik ember zsebébe tömöd, hanem a saját lakásodba, és a végén lesz egy ingatlanod. Nem fenyeget az a veszély hogy a tulajdonos gondol egyet és költöznötök kell, nem kell pár évenként új lakást keresni, nem kell aggódni amiatt hogy emelkednek a bérleti díjak, és életed hátralévő része helyett csak 15 évig kell úgymond fizetned.
2021. jan. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1.Így már értem köszönöm :)

és hogy is van az hogy ha megvan a hitel akkor még nem költözhetek a lakásba vagy addig meg van így "lefoglalva" mint hitelre vett vagy hogy? :D

2021. jan. 22. 00:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ha úgy ítélik, hogy jó az önerő és megadják a hitelt a teljes összegből akkor már tulajdonképpen enyém a ház és beköltözhetek akár? "


Igen. Ahogy kifizetted az önerőt az ügyvédnél a tulajnak és néhány hét múlva a maradék vételárat átutalja a bank az eladónak, beköltözhetsz. Jelzálog lesz a lakáson, de te leszel tulajként bejegyezve. S fizeted a havi törlesztőket legalább 15-20 évig. Ennyi az egész.

2021. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvetted a lakást, akkor az már a tied, függetlenül attól hogy hitelre vetted vagy nem, tehát azonnal költözhetsz és azt csinálsz vele amit akarsz.

Abban az esetben ha nem fizeted a hitelt, a banknak joga van behajtani annak értékét az ingóságaidon, mint a lakásod, de ez nem egy rövid folyamat és nagyon mélyen kell lenni a szarban hogy ide eljuss, de erről a hitelfelvétel során részletesen tájékoztatnak majd.

Javaslom hogy szánj egy kis időt a témában való olvasásra, mert ez egy elég nagy és fontos döntés, érdemes minden részletét ismerned mielőtt belevágnál.

2021. jan. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor költözhetsz az ingatlanba, ha kezedben a pénz (nyilván képletesen) és kifizetted a vételárat az eladónak.

Foglalót pedig közös megegyezés alapján lehet letenni, ügyvéd vagy közjegyző előtt.

A foglalónak előre szerződésbe ír határideje van.

Pl. lerakod letétbe az ingatlan árának 10%-át, közös megegyezés szerint legyen 2 hónap, ha 2 hónap alatt nem tudod kifizetni a teljes vételárat akkor buktad a pénzt.

Szóval meggondolandó ez a foglalózás, csak akkor szabad ilyenbe belemenni ha 100% hogy teljesíteni tudod a határidőn belüli kifizetést.

Annyit még hozzátennék, hogy a hitelbírálat sok dologtól függ.

Ha kevés a fizetésed és nincs önerőd, akkor a bank nagy eséllyel nem fog hitelt adni, még jelzálogra sem biztos.

Nyilván ők sem egy jótékonysági szervezet, ezért csak akkor hiteleznek ha minden feltétel adott.

2021. jan. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

most már mindent értek :)

nem mostanában tervezem nyugi előtte mindent átgondolok.

2021. jan. 22. 00:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pl egykor svájci frankkal. Úgyhogy ne csodáld, sokan nem értik még rajtad kívül... Ld a sok becsődölt embert. Együttérzésem...
2021. jan. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért a svájci frankos hitelsztori kicsit más, hiszen a kérdező magáról a hitelre vásárolt ingatlan folyamatát kérdezte.

Annál a hitelfajtánál meg az eberi mohóság miatt dőlt be az egész, hiszen a bankok olyanoknak is adtak kölcsönt akik nem számítottak hitelképesnek. A kockázat felett meg mindenki elsiklott, hiszen cirka fele volt a svájci frankos hitel törlesztője a forint alapúnak.

2021. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért egy nagyon fontos dolgot ne felejtsünk el: a kamat. Szóval felveszel teszemazt 20 millió hitelt 15 évre 5%-os kamattal, akkor nem 20 milliót fogsz visszafizetni a 15 év alatt, hanem kb. 28 milliót. Ez az extra 8 millió kb. annak az ára, hogy hitelt vettél fel, azaz ennyivel meg a "bank zsebét tömöd" (ez kb. 40-50 ezer forint havonta, amit a törlesztőrészletedből nem a lakás értékébe fizetsz, hanem a banknak). Nyilván még így is jóval jobban jön ki, mint albérletet fizetni, de azért a saját lakásnak vannak egyéb költségei is, karbantartás, kisebb-nagyobb felújítások (10+ éves időtávban ugye). Illetve adózni is kell a lakásvásárlás után, meg vannak egyéb kisebb tételek is, hitelfelvételnél/lezárásnál, ügyvéd, esetleg ingatlanos stb., ezekkel is érdemes lehet számolni.
2021. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A többiek már mindent elmondtak. Én most annyival egészíteném ki, hogy az emberi mohóság szerintem jelenleg is probléma és szinte biztos vagyok benne, hogy ennek lesz még valahol hátulütője.

Én azt javasolnám, hogy egyedül ne vállalj be semmiféleképpen 20-30 milliós hitelt. Ez öngyilkosság.

Először inkább egy kisebb, távolabbi lakáska, kisebb hitellel, amit ha kifizetsz viszonylag gyorsan, akkor lehet lépni az álomlakásba megint kisebb hitellel, biztos lábakon. Lehet, hogy nem azonnal csöppensz be az álom lakásod álomkanapéjára, de kisebb is a veszélye, hogy viszik a fejed felől probléma esetén.

2021. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!