Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshitel ügyintézés hogyan...

Neumann19 kérdése:

Lakáshitel ügyintézés hogyan működik? (önerő stb)

Figyelt kérdés
Szeretnék lakást vásárolni!Sajnos hitel által tudnék csak. Keresgettem neten hogy lakáshitel ügyintézés hogyan működik. Ugye az ingatlan értékének a 80% -át adja a bank meg nekem pedig 20% -ot kell kifizetnem saját pénzemből. 1 gyermekre fel venném a CSOKot ami 600e Ft. ha egy 4m Ft-os ingatlant szeretnék megvásárolni akkor 3.2m Ft hitelt adna a bank 800e Ft maradna erre rá menne a csok marad 200e ft ezt pedig szem. kölcsönnel toldanám ki.De most jön a bökkenő! Hallottam olyat hogy ha hitelt akarok fel venni akkor a 4m Ft-nak a 80%-nak a 80% át kaphatnám csak meg erre szeretnék választ kapni hogy tényleg így van-e! válaszokat előre is köszönöm, esetleges nyelvtani, helyesírási hibáért elnézést!!

2017. júl. 9. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Figyu. Ha nincs még 200.000ezer önerőd sem akkor sehogy. A bank felé igazolni kell hogy mennyi a havi bevételed. A személyi kölcsönnel rosszul jársz mert a 200ra visszafizetsz vagy 320at. Én mondjuk vettem a fáradságot és bementem a bankba ahol MINDEN KÉRDÉSEMRE tudtak válaszolni. Neked is ezt javaslom.
2017. júl. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosítva úgy van,hogy maximum 80%.ig terhelhető az ingatlan,tehát ez a maximum...jellemzően ahol 4 millió egy ingatlan ott nem a max 80% amit adnak. Az ingatlannál soha nem a vételár max 80%-át nézik hanem az értékbecslésnek a max 80%-a. Ilyen kis értékű ingatlannál takarékszövetkezet,otp ahol próbálkozhatsz mert ilyen kis értékűvel akármelyik bank nem foglalkozik. Tehát előfordul,hogy a bank azt mondja 2 millió amit adna, te úgy vagy vele,hogy nem probléma a többit majd személyi kölcsönbe kipótolod és ha esetleg alacsony a jövedelem stb akkor a személyi kölcsön miatt bukod a lakáshitelt.Az ügyintézésekre is kell pénz,minimum egy 100-as. Kezes vagy adóstárs is kell majd. De a lényeg annyi,hogy az a 80% maximum érték és az értékbecslésen van a lényeg,mert minden bank abból számol
2017. júl. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
+ kalkuláljuk bele azt,hogy az illetéknél jó páran azt írják a csok részére nincs szóval úgy számolok 3,4 milliónál ha jogosult vagy a kedvezményre akkor 68000ft ,ha nem vagy jogosult akkor 136000ft...persze lehet kérni részletfizetést rá,de ezt is bele kell kalkulálni a kiadásokba.
2017. júl. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszokat első válaszolónak szeretném írni. hogy el felejtettem ki írni hogy voltam bent Otp-ben ott az ügyintéző 1x80% ot mondott mikor elkezdtem keresgetni a lakásokat otp-s ingatlan közvetitő által ki néztünk egy lakást ő pedig azt mondta hogy 2x 80%! teljesen össze zavarodtam már az egészben
2017. júl. 10. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!