Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A nagyobb lakások (80-90 m2)...

A nagyobb lakások (80-90 m2) 45-50 milliók (megyeszékhelyen).Többjüket már hónapok óta árulják. Most mindenki kitartja az árat? Van egyáltalán vevő? Nem viszik lejjebb? Nem látom hogy fogynának a hirdetések. Napi hány kelhet el?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Még mindig abban a hiszemben élnek, hogy lehet tovább fújni az ingatlanlufit, a vírus csak átmeneti visszaesést okoz...

Hagyni kell őket, hadd álmodozzanak csak. Előbb-utóbb felébrednek ők is, mielőtt még jelentősebb anyagi veszteséget halmoznának fel.

2021. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érdemes többet alkudni?
2021. jan. 26. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Egy lakáseladás akár többéves projekt is lehet.

2-3 hónapig ha nem viszik, még nem derül ki, hogy miért nem viszik, a tél különben is holt szezon, nem szokás télen vásárolni, márciustól szeptemberig van az ingatlanszezon.

Ha éppen áll a piac, akkor sem érdemes olcsóbban adni, ha nem kenyérre kell, mert súlyos pénzeket lehet rajta bukni, olyan összegeket, amiket több évtized alatt tudsz kispórolni.

2021. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem érdemes megpróbálni nagyobbat alkudni. Nem hittem volna, de egy ismerősöm múlt ősszel 7%-ot alkudott egy rákérdezéssel egy olyan lakásból, ami amúgy is jó vételnek tűnt Pesten, és a lakást kb 1 hónapja hirdették.

Láttam, tényleg megérte a lakás és most nagyon boldog.


Az nem lehet tudni, hogy az eladónak mennyire sürgős még akkor sem, ha azt mondja, hogy nem az. Ha nemet mond, még mindig visszajöhetsz egy magasabb árral.


Szerintem ha egy átlagos helyen lévő átlagos lakást több évig árulnak, az túlárazott. Ha pl 2 évig árulják mondjuk 50MFt-ért és nem is emelik, az azt jelenti, hogy 2 év Ft gyengülése kellett hozzá, hogy megérje azt az árat. Ez már önmaga lehet vagy 2-3MFt veszteség. Ennyivel adhatta volna olcsóbban azonnal is, még jobban is járt volna az eladó, mert közben nem dolgozott a pénze.

Persze mivel nem BP-ről van most szó, lehet, hogy tévedek és más nagyvárosokban nagyon kicsi a kereslet. (vagy valami olyan gond van vele, ami miatt elriadnak a vevők, pl. nonstop bolt, kocsma, iskola, szomszédok miatt)


Annak kicsi esélyét látom, hogy a lakásárak lényegesen csökkenjenek, de azért az, hogy megjelenik egy-egy jobb vétel, az simán lehet.


A hirdetőoldal árváltozás értesítést tud küldeni, ez hasznos.


És +egy jó tanács amit saját magam tapasztaltam:

Az amibe nem szabad belemenni, amikor egy ingatlanos elkezd trükközni és azt állítja, hogy már mások magasabb árat ajánlottak és amikor arra ráígérsz megint hív, hogy megint emelkedett az ár. Ilyenkor van, hogy nincs is másik vevőjelölt, csak odacsalt egy olcsó árral. Ilyenkor mondd meg neki, hogy akkor az előző, alacsonyabb ár újra az ajánlatod (és mindenképp te keress ügyvédet, ha megveszed), vagy hagyd a fenébe azt a gyökeret.

2021. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!