Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért viszik feljebb az árat...

Miért viszik feljebb az árat amikor meg szeretném venni?

Figyelt kérdés

Több lakásnál jártam úgy, hogy tetszett, papírok is rendben voltak ezért megszerettem volna venni.

Például egyik 17 millióért volt meghirdetve és amikor beleegyeztem egyből 19 millióra emelték.


2021. febr. 4. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Határozottan mondd meg neki, hogy ha nem adja a hirdetett árért, feljelented, mint csalót.
2021. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Kezdetnek alkudj le belőle 2 milliót, és akkor ha felemelik annyival az eredeti áron veszed meg.
2021. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Hm, lehet annyira lelkesnek tűntél, hogy azt hitték, ennyiért is kell. Ilyenkor köszönd meg és mondd határozottan, hogy akkor átadod másnak a lehetőséget.
2021. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lelkesnek nem igazán mondanám magam bár a hibákat nem kezdem el sorolni.
2021. febr. 4. 21:06
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Romától ne vegyél lakást! Azzal csak a baj lesz.
2021. febr. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez jellemzően azokra az eladókra igaz, akik maguk is továbbköltöznének, de még nincs meg konkrétan a következő, ahova mennének. Próbálják magukat minél kedvezőbb helyzetbe hozni, akár azon az áron is, hogy mégsem adják el azonnal a lakásukat.

Az ilyenek sajnos mindig komolytalanok.

2021. febr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xswerdy ***** válasza:
37%
1. - miért lenne ez csalás? A meghirdetett ár általában irányár. Nem ritka, hogy tényleg van több komoly érdeklődő, és van a hirdetési árnál jobb ajánlat. Persze ez lehet kamu is, elég nehéz megmondani. Ismeretességi körben is volt olyan, hogy sokáig hirdették, nem volt komoly érdeklődő, aztán meg hárman is egymásra licitáltak.
2021. febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

#7,

ha elolvasod a kérés utolsó sorát, akkor meglátod, hogy miért volt csalás. Magad is írod, hogy a meghirdetett ár ÁLTALÁBAN irányár. A Kérdező erről nem ír, viszont írja, hogy beleegyezett és akkor vittk fel az árat. Az irányárból engedni szoktak, nem emelni.

2021. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de azért válaszolok. Sajnos nekem is ez a tapasztalatom. Én nemrég vettem, 25ért volt meghirdetve, mire megnéztem, a nyanya kijelentette, hogy 27,olcsóbban nem adja..

Ingatlanos mondta, hogy sajnos ez tipikus,elsősorban azoknál, akik amúgy nem akarnak annyira elköltözni, vagy nem égető nekik az eladás...

Alkudni lehet, de én pl majdnem ezért buktam a lakást, mert mikor mondtam, hogy 25öt adok érte, nem többet, a vénasszony szó szerint kitolt a lakásból. Végül sikerült megvennem, de egy fillért nem engedett a 27ből.

2021. okt. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!