Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A Miskolc melletti Mályi...

A Miskolc melletti Mályi településről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Pénztárcánk szűkössége miatt a keleti országrészben nézelődünk. Mályi az, ami a leginkább tetszik: közel van Miskolc (munka, szórakozás) és rendezettnek tűnik, nem annak a tipikus borsodi lepukkant falunak. Voltam ott átutazóban, és valóban tetszetős hely, nagyon megfogott a hely hangulata is. A kérdésem az, hogy tényleg a jobb helyek közé tartozik borsodi viszonylatban is? Kisebbség biztos van, de ha normálisak (értsd: nem bántanak ok nélkül), semmi bajunk velük. Különösen köszönöm, ha ott jártas ember válaszol! :)

2021. febr. 18. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Jó lenne, ha elterjedne már a köztudatban, hogy 1) Dél-Borsod teljesen normális 2) a miskolci agglomeráció jó része teljesen normális. Mályival semmi gond nincs, egy időben kifejezetten a gazdagabb miskolciak költöztek ki (Bem József, Bercsényi, Rákóczi, Munkás utcákon fuss végig a google térképen, de mondhattam volna bármelyik másikat is, ilyen rendezett utcák kb. Ausztriában vannak), busz hajnaltól késő estig öt-tíz percenként megy be Miskolcra, gyorsabban bent vagy a belvárosban, mint Miskolc némelyik részéről. Mellette Nyékládháza is teljesen kulturált. Miskolci Auchan kb. 5 kilométer, a bevásárlással sincs gond. Teljesen jó hely.
2021. febr. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Itt lakok nem messze Mályitól Én is 🙂
2021. febr. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mályiban lakom,teljesen jó minden közelben hamarabb be érek busszal mint autóval .

Télen nyugi van,nyáron több a mozgás de,ez így van rendjén .

2021. febr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen normális hely. Igaza van az első válaszolónak. A miskolci agglomeráció szerintem egyáltalán nem számít "lepukkantnak".
2021. febr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók, köszönöm! :) Sajnos az 1-es által említett "borsodos" sztereotípiákat nyomják ismerőseink is folyamatosan, próbálnak lebeszélni. De most megnyugodtam, hogy Mályi jó hely. Dél-Borsod tényleg szimpatikusabb már látszatra is a megye többi részénél.
2021. febr. 19. 22:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akik a borsodos sztereotípiát nyomják, valószínűleg sosem jártak a keleti országrészen, de gyanítom, hogy jó részük még cigót sem látott élőben. :-)
2021. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6: Egyetértek! Személyes vélemény, de engem a keleti országrész mindig is jobban vonzott, mint a nyugati :D Alföld-párti vagyok, imádom a Tiszát is és a mellette lévő falvakat.
2021. febr. 19. 23:05
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Rákóczi? Hát ő pont nem miskolci volt hanem a mai kainczbarcika területén született és ott is élt szóval valamit elnéztél.


Amúgy se csak dél-borsod olyan jó hamem a megye nagy részre persze vannak indián keltető faluk de magyarországon vagyunk még dunántúlon is vannak

2021. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
#8 Zemplénben született, azon a részén, ami ma Szlovákiában van, de egy árva szót nem írtam Rákócziról, a róla elnevezett utcát említettem, mint nyugis kertvárosi részt Mályiban... :D
2021. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bem József és Bercsényi se miskolciak voltak, bár munkásból azért van erre egy pár :D
2021. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!