Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes még tartani? Vagy...

Érdemes még tartani? Vagy inkább kiszálljak belőle?

Figyelt kérdés

2016-ban vettem egy 110 nm es üzlethelyiséget 14 m-ért Bp 4. kerületében. Elkezdtem felújítgatni, de a közösköltség 20 ezer körül van, és az építményadó is havi szinten 18 ezer körül. A felújítás kb 40% -nál tart. Még lennének falazások, lefolyók, vízvezetékek kialakítása, burkolatok, nyílászárócserék stb.


Mivel közben nincs máshol laknom bejelentkeztem ide.

Az elhelyezkedése utcasarkon van a váci úttól nem messze, ahol szintén rengeteg helyiség üresen áll, vagy eladó.


Ilyen kölstégek mellett érdemes ezzel így foglalkozni még?


Megtérülne valaha?

Vagy jobban járnék ha feladnám, és vennék egy fele ekkora lakást?


Az összbevételem a éppenhogy 400 ezer ft havonta.

Hitel stb szóba sem jöhet, a tulajdonjog 1/1 ben az enyém.



2021. febr. 23. 08:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudtál üzletbe bejelentkezni?

Ha évek óta csak a pénzt viszi, akkor lehet elengedheted. Miért vetted anno meg és termelt-e valamit?

De nem biztos, hogy kapsz feleakkora lakást érte, főleg ha valami szuterén helyiség.

2021. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Meghirdeted, az eladás lehet évekig tart.

Ha elviszik jó áron eladod, ha nem akkor kiadod.

2021. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ha nincs más lakhatási lehetőséged be lehet jelentkezni, a címrendezésen vegyes hasznosításra kell bejelöltetni, DE nem vitatkozni akarok erről! Termelni termelt egy keveset, még "békeidőkben" de nem egy nagy durranás inkább egy laza passzívjövedelemnek volt felfogható, de a környezeti "terhelés" is növekedett evégett mivelhogy társasházi. (mentek az irígykedések, beszólogatások stb).


Nem szuterén helyiség utcafronti saroképület, saját pincével ami az üzletből nyílik.

4 és fél méteres belmagasság van, galériázható lenne.


Egy évet volt kiadva dohányboltnak és pár hónapra vegyesboltnak, de a napi 180-240 vevő és az átlag 2-3-5 ezres kosárértékkel kevés volt az üdvösséghez!


Sok a multi meg a kínai a környéken, nem igazán lehet hasznot rátenni semmire, kispénzűek laknak errefelé azok is ritkásan.


A központtól messzebb vagyok.

2021. febr. 23. 09:00
 4/22 A kérdező kommentje:
Akkor ez patthelyzet...
2021. febr. 23. 09:26
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Hirdesd meg akkor, minél előbb. Ha csak 25-öt ad érte valaki (fene tudja, mennyit ér) egy kisebb panel abból is kijöhet.
2021. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit érhet jelenleg szerinted?
2021. febr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Mennyit érhet jelenleg szerinted?"


Fogós kérdés, nem tudom megmondani...


3 bejárata van, az egyik az utca felől, jelenleg ketté van választva egy önálló lakásrész ami 40 nm itt lakom a párommal, a másikfele a pincével kiadható lenne csak kissé romos, meg nincs benne fűtés.

Minden közmű rendelkezésre áll 3 fázisú áram van fő és mellékmérővel, a vezetékek mondjuk régiek, de szabványos EPH van rajta, fí relés kapcsolótáblával, szóval kapott működési engedélyt még 2018 ban így is. Akkoriban a fűtést ipari klímával oldotta meg a bérlő, nem volt semmi gond, neki belefért a 80 ezres villanyszámla decemberbe, én meg közvetített szolgáltatásként számláztam ki.


Mennyit érhet egy olyan ingatlan amit ha rendbehoznak, akkor az elosztása miatt a háromnegyede bérbeadható, és egy "garantált" bérminimumnyi jövedelmet hoz tisztán az adókat már levonva?


A vállalkozási lehetőségekről már nem is beszélve, mivelhogy nem igazán volt idő bejáratni sem a felújítását meg csak szabadidőmben csinálgatom sajátpénzből az időm függvényében.

Nem hagyom magam lehúzni a "brigádokkal" !


Jött nekem elsőre olyan villanyszerelő aki 300 ezret akart kérni a szabványos kapcsolótábla meg az EPH hálózat és a fí relé beépítéért, hogy kapjon működési engedélyt a dolog, a társasházi villanyszerelő megoldotta egy 50 esért és azzal is lett működési engedély...

Na azóta vagyok úgy vele, hogy baromira nem mindegy!

Inkább bérlek vagy veszek szerszámot és tanulom hozzá az ipart ha kell vagy megoldom kútfőből amit meg tudok...

2021. febr. 23. 09:50
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Látom te maximálisan profi vagy, mert alaposan körbejártad a kérdést!

Ezért kérlek ne haragudj meg az amatőr kérdésemért!

Nem lehetne az egész területet (átalakításokkal) lakássá vagy lakásokká átsoroltatni? Persze nem utcai bejárattal.


A másik, hogyha el akarod adni, akkor ne barkácsolj rajta, mert aki megveszi úgyis a saját profilja és dizájnja szerint fel fog újítani!

2021. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A reális értéke szerintem max 20 milla lehet.


Én annyit adnék érte, csak mire megyek ezzel ha egy semmi panelért 30 millát kérnek (ami nem ér többet 15 nél még a legjobb helyen sem).


Akkor már inkább fognám a 20 millát ha kapok érte annyit, és vidék, mert kb annyi a munka ott is mint újpesten.


Ha mérnök lennék, ott is megélnék, meg ha biztonságiőr maradnék akkor is...


Ezzel azt akarom mondani, hogy egetverő különbségek nincsenek azért a az alkalmazotti fizetésekben és minden elérhető, max több munkával vagy nehezebb munkával.

2021. febr. 23. 10:02
 10/22 A kérdező kommentje:

Próbáltam átsoroltatni, de volt egy egységes törvénymódosítás az építésügyben 2015 től.


Aminek a követelményei azt kötik ki, hogy az említett évtől kizárólag az az épület kaphat lakóépület besorolást aminek a padlószintje a talajszinttől legalább 2 méter magasságra van, továbbá rendelkezik legalább egy darab gépjárműbeállási lehetőséggel a telken belül.

Ez érvényes a társasházakra.


Evégett épül az összes újépítésű társasház úgy hogy nem találsz benne földszintes lakást, csak magasföldszintest, vagy alul üzletet plusz kivétel nélkül mindegyik alatt mélygarázs van.


Ez lényegében az én esetemben megoldhatatlan :D

2021. febr. 23. 10:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!