Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes még tartani? Vagy...

Érdemes még tartani? Vagy inkább kiszálljak belőle?

Figyelt kérdés

2016-ban vettem egy 110 nm es üzlethelyiséget 14 m-ért Bp 4. kerületében. Elkezdtem felújítgatni, de a közösköltség 20 ezer körül van, és az építményadó is havi szinten 18 ezer körül. A felújítás kb 40% -nál tart. Még lennének falazások, lefolyók, vízvezetékek kialakítása, burkolatok, nyílászárócserék stb.


Mivel közben nincs máshol laknom bejelentkeztem ide.

Az elhelyezkedése utcasarkon van a váci úttól nem messze, ahol szintén rengeteg helyiség üresen áll, vagy eladó.


Ilyen kölstégek mellett érdemes ezzel így foglalkozni még?


Megtérülne valaha?

Vagy jobban járnék ha feladnám, és vennék egy fele ekkora lakást?


Az összbevételem a éppenhogy 400 ezer ft havonta.

Hitel stb szóba sem jöhet, a tulajdonjog 1/1 ben az enyém.



2021. febr. 23. 08:41
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Amúgy nemcsak nálam zárt be, egy másik boltját is bezárta még és bérelt tőlem pár utcával messzebb egy 20 nm-t ami annyira szar helyen van hogy szerintem oda napi 30 ember ha bemegy. Két buszmegálló között egy öregek otthona mellett... De gondolom volt neki saját tulajdonban levő helye is amit nem kell bérelnie, meg azt hiszem lottózóval is foglalkozott. 5-6 helye lehetett, de csak saccolok. Igazából mindegy is, mert az esetből tanulva nem hagynám többet hogy olyan bolt nyisson ami piát árul és estig nyitva van, totál lecsövesítették az utcát.


Sörösdobozok, tüskék szét voltak dobálva, meg akkor még nem volt kijárási tilalom társasház előtt rendszeresen óbégattak részegen este.

Aztán nekem jöttek reklamálni a szomszédok néha.

Meg jópár alkesz azt képzelte az enyém a bolt aztán mivel látásból ismert hitelbe akart piálni! Amikor meg el lettek hajtva telerakosgatták tüskékkel a bejárati ajtót, a párkányt stb, ment a bunkózás...

2021. febr. 23. 16:38
 22/22 A kérdező kommentje:

A konszernjogot mindegyikre bérelnie kellett szóval boltonként negyed milla, és ha jól emlékszem úgy volt, hogy ha nem üzemeltetsz adott területen x darabszámú boltot akkor vissza kell adnod a konszernjog bérlést. De egyéb gusztustalanságok is vannak még a dohányiparban, minél nagyobb forgalmat generálsz annál kevesebb mennyiséget rendelhetsz a következő hónapban, szóval gyakori eset volt hogy egy féle cigiből csak 2 csík volt, ha valaki 3-4 csíkot akart venni annak át kellett hozni másik boltból és várakoznia kellett vagy visszajönnie... Emiatt is állandóan ment a beszólogatás, mert ha ezt elmagyarázod akárkinek, hát hülyének néz!


De ez az ODBE .... Ha szeretsz szívni szívjál!

2021. febr. 23. 16:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!