Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy ingatlanos el tud menni...

Egy ingatlanos el tud menni másodállásba dolgozni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az ingatlanosok vállalkozóként dolgoznak, és azt is tudom hogy egy vállalkozó vállalhat a vállalkozása mellet egy második állást (törvényesen persze). Akkor elvileg egy ingatlanos két állásban is dolgozhat nem?

Innen olvastam: [link]



2021. febr. 23. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Ha profi, akkor nem, és nem is kell neki.
2021. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De törvénybeütköző neki? Úgyértem ingatlanosnak lenni egy "munkahely" vagy nem? Akkor nem lehet neki kettő bejelentett egyszerre, vagy igen? De ha csak mint vállalkozó teljesít megbízásokat, akkor nem számít munkahelynek, és a másodállás nem akadály
2021. febr. 23. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Jogilag, HA A MELÓHELYE NEM TILTJA, akkor elmehet.


De egy profi, mint az exem, az nem fog ráérni másik melóra, és nem is van rászorulva.

Csak ugye sok ember szerint az ingatlanos szakma annyi, hogy feltolom más lakását az ingatlanos oldalakra, oszt' majd leveszem a lóvét a semmiért. Na ezek ráérnek. A PROFIK, ők nem.

2021. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Munkatársam meló mellett csinálja alkalmazottként. Lényeg hogy a munkahelye engedje a másodállást. Mi 15 napot melózunk egy hónapban ezért van ideje rá hogy ingatlanozzon is.
2021. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Gyakorlatilag a szektásokon kívül mindenki másodállásban fusizgat valamelyik cégnél. Ezért sem lehet őket általában telefonon elérni, mert épp buszt vezet, történelemórát tart, betegeket tologat, stb. Ha 1 nap múlva nagy nehezen eléred, akkor kér egy ingatlan referenciaszámot, majd újabb 1 nap múlva kikeresi a rendszerből, hogy melyik ingatlan miatt kerested, és elmondja ugyanazt ami le van írva a hirdetésben. Gondolod, ha ebből meg lehetne élni főállásban csinálva, hogy ő is meghirdeti a tulaj lakását a jófogáson, akkor nem ezt csinálná a fél ország?
2021. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!