Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Társasháznál az elővásárlási...

Társasháznál az elővásárlási jog hogy működik?

Figyelt kérdés

Van egy saját tulajdonú ingatlanom, viszont a társasház alapító okiratban az szerepel hogy a házban lakóknak elővásárlási joga van.


Ez hogy működik? Az összes 50-60 lakót külön értesítenem kell hogy el akarom adni a lakásomat?


Vagy elég kifüggeszteni a faliújságra?


Egyáltalán hogyan kell szerződést írni ilyenkor?



2021. febr. 24. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen ingatlanról beszélünk? Garázs, tároló, lakás?
2021. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Kérdezd meg a közös képviselőt, az a legegyszerűbb..
2021. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, írásban ki kell őket értesíteni, hogy van egy vevőd x forintért. Jelezzék, hogy ennyiért óhajtják-e megvenni, vagy lemondanak az elővásárlási jogukról. Úgy tudom, ha többen is élnének a jogukkal akkor te döntheted el melyiküknek adod el.
2021. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, a szerződést természetesen csatolni kell mellé, nem úgy működik hogy hasadra ütsz és beírsz egy összeget.
2021. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá, 4-es, de a vevő személyiségi jogait alaposan sértené, ha nyilvánosságra hoznak egy magánszerződést.
2021. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én így vettem házat, a szomszédoknak elővásárlási joguk volt rá, később a másik szomszéd adta el, és engem is megkérdeztek, élek-e az elővásárlási jogommal, és szerződés be volt csatolva. Különben hogy bizonyítanák, hogy valós vevőjük van?
2021. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szerződést hogy csatolod be, ha addig nem is szerződhettek amíg mindenki le nem mondott az elővásárlási jogáról? 🤔
2021. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy készül egy adás vételi szerződés, mint rendesen. De csak akkor érvényes, ha senki nem él az elővásárlási jogával, amennyiben valaki élni kíván vele, ez a szerződés semmis lesz. Ennek ez a hivatalos formája, de kérdezd meg az ügyvéded, ha nem hiszed el.
2021. febr. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!