Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy is van ez az elővásárlási...

Hogy is van ez az elővásárlási jog?

Figyelt kérdés
Válófélben vagyunk. Van egy családi házunk, fele-fele arányban vagyunk tulajdonosok, devizahitel van rajta. A férjem elköltözött, miután a barátnője terhes lett. A hitelt fele-fele arányban fizetjük tovább, a rezsit természetesen én. Zár nem lett cserélve, bármikor ide jöhet, a cuccai nagy része is itt van, van ami elzárva olyan helyre ahol zárat cserélt. (garázs). Szokott is jönni, igaz ritkán úgyis hogy épp dolgozom, sose szóltam érte, joga van hozzá. El akarja adni a házat. Megkérdeztük a bankot, forintban 12 millió a hitelünk, 13 ért hirdeti, de jött egy vevő akinek lement 12 millióra. Én felajánlottam, hogy átvállalom a hitel részét és fizetek még 1 milliót, had vegyem meg én. erre azt mondta, hogy nem, de ha többet adok sem, mert nem lehet az enyém a ház. A vevő végül visszalépett. A hitelbe én vagyok az adós Ő adóstárs, és apukámék is adóstársak+az Ő házukon van a jelzálog. Az ügyvédem szerint nem lehet kényszeríteni hogy eladja nekem. De miért nem? Nem az az elővásárlási jog lényege, hogy a másik tulajdonos megvehesse ha tudja? Tudom, hogy nem sok az 1 millió, de átvállalom teljesen a hitelt. Már a bankkal is beszéltem, semmi akadálya. Vagy ha kifizetjük neki a felét, 6,5 milliót, akkor mi van a hitel részével? Azt ki kellene fizetnie, nem? Akkor se maradna szinte semmije mert 12 millió a hitel.
2015. ápr. 9. 20:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%

"Az ügyvédem szerint nem lehet kényszeríteni hogy eladja nekem. De miért nem? Nem az az elővásárlási jog lényege, hogy a másik tulajdonos megvehesse ha tudja?"


Az ügyvédednek igaza van! [link]

2015. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi, átolvasom, de akkor nem értem mi értelme van. Jött egy vevő, tett egy ajánlatot, én is tettem, még jobbat is, és nem vehetem meg? (ez most költői kérdés volt, még csak átfutottam a linket)
2015. ápr. 9. 20:47
 3/22 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem én se h miért ne vehetnétek meg ti a lakást...


Ne menj bele az eladásba,fél házat senki nem vesz. Igen ha te adsz neki 6,5 milliót,akkor maradna neki fél milliója,mert a 6 millió a banké! Ha nem lehet vele egyezkedni vidd biróságra az ügyet

2015. ápr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell kerülni a jogszabályokat, kis pénzbe kerül, de megéri. Keress egy olyan számodra ismerős, férjednek idegen személyt, akiben "vakon" megbízol. Legyen ő a vevő (ügyvéd ezt a dolgot több más vonatkozású szerződéssel körülbástyázhatja), aki megveszi a saját nevére a te pénzeden (pl. fiktív kölcsönszerződés). Aztán az eladás megtörténte után vagy továbbadja neked egy fiktív szerződésben, vagy holtig tartó haszonélvezetet biztosít stb. A többletköltséget itt a többszöri vagyonszerzési és átruházási illeték ill. az ügyvédi költség jelenti.
2015. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
91%

"Meg kell kerülni a jogszabályokat, kis pénzbe kerül, de megéri. Keress egy olyan számodra ismerős, férjednek idegen személyt, akiben "vakon" megbízol. Legyen ő a vevő (ügyvéd ezt a dolgot több más vonatkozású szerződéssel körülbástyázhatja), aki megveszi a saját nevére a te pénzeden (pl. fiktív kölcsönszerződés). Aztán az eladás megtörténte után vagy továbbadja neked egy fiktív szerződésben, vagy holtig tartó haszonélvezetet biztosít stb. A többletköltséget itt a többszöri vagyonszerzési és átruházási illeték ill. az ügyvédi költség jelenti."


Ezt a kommentet nem kellett volna ide írnod! Nem hiszed:

2015. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szeretném normálisan rendezni ezt, még ha a másik fél részéről nem is látok erre lehetőséget. Az az igazság, hogy szeretem ezt a házat, már csak a gyermekem miatt is jó lenne maradni. De nem biztos hogy ér annyit mint ameddig egy vagyon megosztási per tart, meg kerül. Mivel a gyermeket is el akarja perelni, így is már elég tetemesek az ügyvédi költségeim.
2015. ápr. 9. 21:02
 7/22 A kérdező kommentje:
Amúgy valószínű ez van a reakciója mögött, gondolom előnyt jelentene nekem, ha enyém a ház, ahol eddig a gyerek nevelkedett. (nem tartozik szorosan a témához, de nem tiltom a gyermeket tőlük, sokat van ott is, ott is alhat bármikor, nem fújok a barátnőre, kis tesóra se, szóval próbálnám én normálisan)
2015. ápr. 9. 21:06
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

az ügyvéded szerint melyik jogszabály szerint nem illet meg elővásárlási jog?


amúgy meg egyedül nem adhatja el az ingatlant

2015. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem mondott jogszabályt, csak hogy nem tudjuk kényszeríteni. Azt mondta, hogy egyedül nem adhatja el, ne egyezzek bele. És akkor majd a bíróság dönt. Igazából én azt hittem naivan, hogy az elővásárlási joggal jó vagyok, és megvehetem, ezért nem is foglalkoztam vele addig, míg nem jött egy vevő aki ajánlatot tett. (mindenkit felpontoztam)
2015. ápr. 9. 21:12
 10/22 anonim válasza:
80%
Megoldódik a lakhatásod hosszútávra ha törvénytelenségeket követsz el!
2015. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!