Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A feleségemtől kell bármilyen...

A feleségemtől kell bármilyen papír a közös vagyonba tartozó házunk eladásához ?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk és el fogom adni nemsokára a Magyarországon lévő házunkat, aminek a tulajdoni lapján csak én vagyok mint tulajdonos bejegyezve, viszont már a házasságunk alatt építettük, tehát közös vagyon. Kell majd az ügyvédnél az adásvételihez valami nyilatkozat, beleegyezés a feleségemtől vagy ez a magánügyünk ha ő nincs bejegyezve tulajként?

2021. márc. 4. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A vásárló a földhivatali bejegyzést nézi, az ügyvéd is abból dolgozik.

Nem ismeri a háttértörténetet, nem faggatódzik, hogy nektek, vagy másnak mi lehet még mögötte, mert neki a papír beszél.

Tehát simán eladhatod, amennyiben a tulajdonilapon 1/1-es (!!!) tulajdonosként szerepelsz - ami azért nagyon érdekes lenne - aztán utána már te és a feleséged hogyan oldjátok meg az anyagi természetű gondjaitokat, az már a ti dolgotok!

2021. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Köszi! Más országokban az ingatlan adásvételnél nyilatkozni kell a szerződést készítő ügyvédnél vagy közjegyzőnél a házastársi vagyonközösségről és ha közös vagyon az ingatlan, akkor szükség van a házastárs írásbeli beleegyezésére is. De akkor ezek szerint Magyarországon minden a régiek szerint megy, nincs túlbonyolítva a kérdés.

2021. márc. 4. 09:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2

Így van!

Én már adtam és vettem ingatlant, de a tulajdonlap beszélt.

Soha sehol nem kérdezte az ügyvéd - aki ráadásul a vevő ügyvédje volt - hogy van e feleségem, vagy milyen családi háttérrel rendelkezem.

A lényeg, hogy a papíron 1/1-ként szerepelj!

Nézd meg a tulajdonlapon!

Persze, ha te elkezded bonyolítani a történeteddel, akkor lehet, hogy fog kérni ezt-azt, már csak azért is, mert akkor a bérezése is magasabb lehet, hiszen "bonyolultabb" az ügy.

2021. márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te házas vagy még lehet kizárólagos tulajdonú ingatlanod, amit a házasságkötés előtt vettél, örököltél, ajándékba kaptál.

Ha nem mondod az ügyvédnek, hogy nős vagy, ő nem fog rákérdezni.

2021. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha téged megnyugtat, akkor szerezz be az asszonytól egy közjegyző előtt hitelesített beleegyező nyilatkozatot!
2021. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Erre én is gondoltam, de sok macera lenne vele. A jelenlegi beutazási korlátozások miatt a magyar közjegyző nem opció, itt külföldön meg fordíttatni kellene előszőr a magyar tulajdoni lapot, aztán később Magyarországon a külföldi közjegyző előtt készült okiratot.

De a fenti válaszok értelmében nem is lesz rá szükség.

2021. márc. 4. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:
2: Ez nálunk is így van, hívj fel egy ügyvédet!
2021. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
1/1-es tulajdonlás esetén nem kell senkitől semmi.
2021. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi az eladáshoz. De ha elváltok és lenyúlod a pénzt, a feleséged perelhet majd érte és meg is nyeri.
2021. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Azért lenne nem túl életszerű hogy ha neki 20 évig nem volt oka kérelmeznie a nevesítését a tulajdoni lapon, akkor én visszaélve ezzel most suttyomban eladom a házat és lelépek a lóvéval :-D

2021. márc. 4. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!