Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy szintes vagy két szintes...

Egy szintes vagy két szintes családi házat érdemes venni? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
Ha két szinteset vennénk akkor lenne alul minden, annyi, hogy csak 1 hálószoba lenne lent.

2021. márc. 9. 12:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%
80 feletti ember nem szívesen jár emeletre.
2021. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem az a legföbb kritérium, hogy egy 80 éves mit szeretne vagy sem. Elöször is a legtöbbeb nem élnek 80 éves korig, másodszor meg a kérdezö nem hiszem, hogy nemsokára ennyi idös lenne.
2021. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
60%
Biztosan nem vennék kétszinteset. A kétszintes előnye lehet, hogy nem az utcaszinten alszol, és felfelé bővíthetsz, ha nincs nagy alapterületed, amit beépíthetsz. De mint ahogy az első írta: lépcsőzni egy bizonyos kor felett már nem akar az ember. Az én ideális családi házamban alul van a lakótér, felül pedig egy lapostető, amin egy nagy tetőteraszt alakítok ki.:-)
2021. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
77%

2: Egyrészt nem tudjuk, hány éves a kérdező, másrészt nem kell 80 évesnek lenni ahhoz, hogy ne akarjon lépcsőzni. Fiatalabb korban is utálhatja vagy lehet olyan betegsége, ami miatt nem szívesen mászik fel az emeletre. Ez egy szempont, majd a kérdező eldönti, hogy számára ez mennyire releváns.

Én egészen biztosan csak egyszintest vennék vagy építtetnék és a hálószobát az utcától lehető legtávolabb alakítanám ki.

2021. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
60%
csakis egyszintest. Jó tájolással, nagy ablakokkal, kellemes kertkapcsolattal.
2021. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Együtt élő családtagok számától, korától függ. Mi 2 szintesben lakunk, 2 generációs megoldásban (tehát minden van mindkét lakrészben). Így tökéletesen megvagyunk, de 1 szinten nem működne. De sokszor az is jobb, ha a gyerekeknek van külön "szintjük", nem mint külön lakrész, csak a szobák meg egy fürdő, általában úgy több hely jut egynek. Ha csak egy házaspárról van szó, az persze, egészen más tészta.
2021. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, a párom 29.
2021. márc. 9. 13:03
 8/40 anonim ***** válasza:
90%

Én kétszintest vennék/vettem, sokkal praktikusabban el lehet rendezni, kevesebb a füzésköltség, mert kisebb a külsö felület.

Semmi esetre sem cserélném le egyszintesre.


A lépcsözés meg inkább pozitív, megvan minden nap valamennyi mozgás. Most vagyok 65 éves, ha vegszokta valaki, annak nem lehet probléma belöle.

2021. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
83%

73 éves vagyok. Legalább egy kicsit "tornáztatom magam" amikor nincs kedvem kimenni. -Egyébként van lent is egy háló-dolgozó szoba, de még csak vendégszobának használtuk.

A szomszéd néni 94 évesen is felmászkált az emeletre, pedig sétához járókeretet használt.

2021. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
59%
#7: Ha terveztek gyerekeket és hosszú távra terveztek ott lakni akkor kétszintes, amúgy egy.
2021. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!