Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a reális értéke 0.1333 ha...

Mi a reális értéke 0.1333 ha szántónak Pest megyében (Pilis-hegységben)?

Figyelt kérdés

Az Agrotax kft felbecslése alapján 26 millió Ft 1 ha szántóföld a településen... A tulajdonos ennek megfelelően 4 250 000 Ft-ért akarta nekem eladni. Én ezen az áron szerettem volna megvásárolni, ha egyszer ennyire tartja.


Most visszajött a levél a földhivataltól, hogy elutasítják a vásárlás iránti kérelmemet, mondván felmerül a gyanú a spekulatív földszerzésnek, ugyanis a vételár nem haladhatja meg a 20 éves jövedelemtermelő képességét a területnek. Ez a terüket kb 40 éve kb semmire sincs használva. Néha lekaszálják, de inkább csak a vadak tapossák. A HÉSZ szerint ez külterület, nem tervezik bevonni belterületbe.


Igaz a hír, hogyha kizárnak egy ilyen indok miatt, akkor 5 évig nem vásárolhatok termőföldet? Kicsit gonosznak érzem, mert mindent hivatalosan csináltam, korrektül. Egyetlen hibám az volt, hogy túl drágán vettem volna meg a földterületet...



2021. márc. 9. 20:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

"Én a 10-es válaszodra reflektáltam, ami így hangzott:


"Ha a kifüggesztés megtörtént, visszalépni nem lehet.""


Foglalós vagy nem foglalós szerződés, a kifüggesztés ideje alatt visszavonni nem lehet. Az majd hatálytalanul a nem fizetésed után.


Nyugodtan mehetsz, attól, hogy nem érted ennek a lényegét, nem kell elszaladni.

2021. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
24%

Emberek!


Lehet 0%-ot adni nekem, de nyugodtan meg lehet próbálni. A kifüggesztés megtörténte után te mint vevő vagy eladó menj oda a jegyzőhöz, hogy csókolom, vegye le a szerződést. Úgy elhajtanak, mint a szél. De elég csak a lakóhelyed jegyzőjét megkérdezni erről.


Sokan nincsenek tisztában a dolgokkal, ezért is tartunk ott ahol.....

2021. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Egyébként az általad idézett rendeletben sincs olyan, hogy kényszeríteni lehet bárkit a vásárlásra, mindösszesen a közzététellel kapcsolatban vannak kitételek, amik nem azonosak a tényleges vásárlással."


Látom nem érted. Amikor kifüggesztik, akkor már az aláírt, érvényes szerződést függesztik ki. Tehát te már vásároltál. Attól te már nem állhatsz el. Szerződést felbontani csak közös megegyezéssel lehet.


Ha nem fizetsz, az eladó polgári peres úton behajtja a vételárat.

2022. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!