Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek a CSOK-os ingatlan...

Szerintetek a CSOK-os ingatlanok be fogják fagyasztani az ingatlanpiacot?

Figyelt kérdés

Most gondolkodunk rajta, hogy veszünk lakást és felvesszük hozzá a csok-ot, de annak ellenére nem vagyunk benne biztosak, hogy 3 millióval jobban járnánk vele.


Leginkább azért, mert ahogy nézem, utána a csok-os ingatlant nem lehet kiadni (vagy legalábbis szerződéssel nem lehet kiadni), és eladni sem egyszerű, ha eladod , akkor kell rögtön másik ingatlant venni belőle. Szerintetek ez a következő tíz évben fogja lassítani a piacot, vagy nem lesz számottevő hatása, mert eddig is mindenki legalább 10 évre vásárolt?


2021. márc. 15. 07:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz számottevő hatása.

Ki szeretnéd adni az ingatlant?

Avagy elszeretnéd adni, majd utána albérletbe költözni?

Esetleg családostól külföldre költözni?

2021. márc. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodunk rajta, hogy amíg nincsenek gyerekek (vagy amíg kicsik), 1-1 évet fél évet külföldön dolgozunk, mert a férjem és az én munkahelyem is olyan, hogy lehet fél évre külföldre pályázni. Nyilván ott aránylag kevés lenne a magyarországi fizetés (emelés meg annyira nem jár), úgyhogy az jó lenne, ha a lakàs elvinné a saját törlesztőrészletét.
2021. márc. 15. 07:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem lát tovább a saját orránál?

Azért mert te csokra akarsz venni házat, attól még nem mindenki.

2021. márc. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Nyilván nem mindenki. De ha az emberek akár csak 10-20%-a csok-os ingatlant vett (mondjuk főleg a fiatalabbak első lakásnak), akkor simán lehet, hogy meglátszik öt év múlva az eladási árakon.
2021. márc. 15. 08:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értem a logikádat, de csokkal terhelt lakást nem adhatsz ki, nem használhatod haszonszerzésre, csakis saját lakhatási célra, gyereket vállalóknak.


Ha a csokos ingatlant eladod jelzálog letelte után, sztem kb ugyanott vagy, mint előtte. De nem is vilagos mit értesz a kérdésed alatt.

2021. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A te problémád nagyon nem tipikus. Az emberek nagy része örül ha vehet támogatással lakhelyet, és amúgy sem költözik 5 évnél gyakrabban, de lehet inkább 10 évente.

Ezért az ilyen egyedi esetek nem fogják számottevően befolyásolni a piacot.

2021. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem most, hogy havi max. 3000 CSOK-igénylés van, legyen ez évi 30 000, amiből nem tudom, mennyit ítélnek meg.

Ez az ingatlanvételeknek a 10-20%-át jelentheti, ez alapján kicsit belassíthatja a piacot, ahogy kérded.

Azonban ez országos adat, a piac meg erősen lokális, és tipusonként differenciált is, tehát van, ahol érezni lehet majd ennek a hatását, van, ahol egyáltalán nem.

2021. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"eladni sem egyszerű, ha eladod , akkor kell rögtön másik ingatlant venni belőle"


Ez viszont nem CSOK-specifikus, Magyarországon az adásvételek 95%-a ilyen.

2021. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!